Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 10:33   #9
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Tu je neka zbrka nastala.
Koristiš izraz presuda, a pretpostavljam da je riječ o zemljišnoknjižnom rješenju upisa prava vlasništva. Jesi na to mislio u prvom postu? ("Na osnovu tog ugovora po kojem moj djed ostavlja dio kuće svojoj kćeri, sud je prije par mjeseci donio presudu, te se njegova kćer nakon što je presuda postala pravomoćna, upisala kao suvlasnik na kuću.")

Nadalje, nije točno da se takvo Rješenje šalje svima upisanima, nego samo onima čija se prava mijenjaju (brišu, prenose, opterećuju itd...). Zašto bi se slalo svima? Nikad nismo slali svima, a to je sukladno ZZK.
Jako mi je teško dalje govoriti pošto nisam razumio tko je trenutno upisan u ZK i kako.
Pokušat ću pojasniti situaciju.
Suprotna strana pokrenula je tužbu i dobila je presudu od Općinskog suda, te su na osnovu pravomoćne presude pokrenuli zahtjev za upis prava vlasništva u ZK.
Što se tiče ovoga da nisam od ZK obaviješten o ZK rješenju za upis prava vlasništva, to mi je jasno jer se naš udio nije mijenjao.

Ono sto mi nije jasno:
-Zašto sud mene nije obavijestio o rješenju presude, ako sam ja uz ostale suvlasnike naveden u tužbi kao tuženik?
-I najbitniji problem, kako sud može donijeti odluku na osnovu ugovora, po kojem moj djed dio kuće ostavlja svojoj kćeri, ako taj isti djed nije bio suvlasnik kuće?
On jednostavno nikad nije bio upisan na toj kući u ZK, katastru, niti ima valjane papire s kojima bi dokazao da taj dio te kuće njemu zakonski pripada.
Zato i kažem da ta presuda nema temelja, a na osnovu koje je naknadno izvršen upis u ZK.
marton is offline  
Odgovori s citatom