Pogledaj jedan post
Old 26.11.2017., 15:52   #3770
sto se tice piskenja: svaki pas je individualan, neki nauci prije, neki kasnije.
Trikova ima raznih, ali na kraju sve se sveda na to kada njemu klikne u glavi.
one fore sa silom i zabijanjem njuske u njegovu kakicu ili pisakicu ne radi, to jednostavno ne pali, nije u redu, i ima losih posljedica na psa
Glede nekih trikova, ne vjerujem bas u njih, jer rekoh, na kraju sve traje dok psicu ne klikne u glavi . najboji trik je da ides sa njime cesto vani, da se on osjeca sigurno , da mu ne mijenjas u pocetku okolinu gdje ga setas , tj. da mu stres smanjis na minimum. Da imas neko pouzdano drustvo nekog tvog prijatelja/prijateljice sa psom koji mu odgovara, po mogucnosti stariji, to je idealno. i onda lagano vas 4 u setnje....taj pas ce ga nauciti

sto se tice grickanja: u najvecem broju slucajeva, pas gricka kada mu je dosadno i kada se osjeca zapostavljen, tj kada ga se nije umorilo , odnosno kada je premalo bio vani. onda se ide zabavljati sa tim sto nađe....po mogucnosti nesto sto nosi tvoj miris. zato slape cesto stradaju...nije to da se on sveti, nego uzima nesto sto mirise na tebe, ako tebe vec nema

moze biti i drugih razloga zasto nesto grize, rastu mu zubici recimo, ali moj to recimo nije radio, rasli ili ne rasli...neznam...valjda je vani dosta grizao drva koja sam mu ja dopustao da grize, iako sam svjestan i moguce problematike zbog toga, ali preuzeo sam taj rizik, pa sam mu uglavnom pustao da grize sto hoce (od drva, ali nisam mu pustao da guta ako bi pomislio tako nesto, iako je bilo i takvih incidenata, ali eto, prezivljeli smo)...također pokusas izbjegavati bas komad drva na kojem je ocito da su ga svi psi iz kvarta grizli prije (zaraze) ....

i tako to ti je to....u jednoj recenici, puno vremena biti sa psom u raznim scenarijima, pri tome biti normalan, miran i bez šize

inace, moja bokserica je pouzdano pocela sve obavljati vani tek tamo negdje sa 10mj (ako se dobro sjecam), mozda i godinu....jako kasno, ali na kraju je...
ali ona je bila tolko luda i zainteresirana za svijet oko sebe da se jednostavno nebi sjetila obaviti "posao", onda smo imali posebna mjesta gdje bi to obavljala kada bi se makli od svih i svega, negdje da nas nistko ne vidi , i tako...a svasta...
mhad is offline  
Odgovori s citatom