Pogledaj jedan post
Old 14.09.2008., 14:41   #1
Prizivanje duhova i demona


Prizivanje duhova pomoću čaše i abecede (wigi board) često doživljavamo kao zabavu i mnogi od nas su to pokušali ili će pokušati.
Je li to tako bezazleno i mislite li da je to dobar oblik zabave?

Citat iz Biblije: "Neka se kod tebe ne nađe nitko tko bi kroz oganj gonio svoga sina ili svoju kćer; tko bi se bavio gatanjem, čaranjem, vračanjem i čarobnjaštvom; nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike. Jer tko god takvo što čini gadi se Jahvi; zbog takvih odvratnosti njih i goni ispred tebe Jahve, Bog tvoj."

Nisam nikad prizivao duhove, ali neki od mojih dobrih prijatelja jesu. Svi na kraju imaju isti zaključak: nikad više!
Često se dogodi suprotno željenom cilju, a to je dobra zabava. Počne puhati hladni vjetar, lupaju prozori i vrata, lete predmeti po stanu (što naravno izaziva strah kod svih). Teži oblici zlostavljanja duhova su nanošenje fizičke boli, pa čak i opsjednutost (psihički problemi).

E sad, svako ko vjeruje u Boga vjeruje i u zle duhove i sile, pa prema tome nebi ih trebao pokušati pozvat. Isto tako, nevjernici ne bi trebali zvat jer od početka znaju da se ništa neće dogodit. A ipak, ljudi to jako često rade. Zašto?

Ja npr. ne želim zvat duhove iako nisam baš neki vjernik, al opet me strah i ne želim izazivat ništa što na kraju mora ispast loše.

Imate li vi kakva iskustva sa prizivanjem duhova predaka, zlih duhova, demona, izgubljenih duša.....i koja je svrha tog prizivanja?
__________________
"Can you pull in the leviathan with a fishhook or tie down his tongue with a rope? Can you put a cord through his nose or pierce his jaw with a hook? ...Can you fill his hide with harpoons or his head with fishing spears?"
Leviathan Black is offline  
Odgovori s citatom