Pogledaj jedan post
Old 30.04.2010., 10:51   #8
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post


Zanima me da li mogu staviti ovakav sifon? U kupatilu hocu isti tus kao i djevica,
prostor oblozen plocicama sirine 100 cm i duzine 1.75, e sad posto kod nas majstori nisu nizasta, jedva sam im objasnila sta zelim, na zalost oni mi nisu znali napraviti odvod sa dugackom resetkom, vec sam morala pristati na centralni odvod, nije problem, osim u sifonu, oni su mi ostavili najobicniji podni sifon, koji niti mi se dopada, niti izgleda da moze odjednom primiti dovoljnu kolicinu vode, jer ne zelim se kupati u vodi do clanaka.

Posto sam u potraznji za odgovarajucim sifonom, predlozili su mi ovaj za keramicku kadu, moze li on obavljati posao?

Bez obzira na pojedina mišljena o podnim sifonima,treba shvatitida se mora povesti velika pažnja o samom podnom sifonu kod ovakove ugradnje. Ukoliko postoji sumnja u majstora ili su majstori nedovoljno educirani bolje ne ulazizti u polovična rješenja. Još je gore prihvatiti rješenja koja nikako ne odgovaraju pravilima struke i svakako želji investitora.
Važno je da podni sifon može odvesti dovoljnu količinu vode u jedinici vremena od 0,8 do 1,1 litra u sekundi. Samo u tom slučaju se ne stoji u vodi za vrijeme tuširanja.
Avo nekih primjera.
http://www.viega.com/xbcr/en-com/644...tix_HR_net.pdf

http://www.geberit.ba/geberit/inet/ba/wcmsba.nsf/files/usr-pdf-7B%20Sifoni.pdf/$file/7B%20Sifoni.pdf


Ni onaj sifon koje spominje ravnalo nije loš,naravno sve ovisi i o ukusima,mislim na izgled.
Ovaj predloženi model sifona nije za ovakvu ugradnju u pod kako se navodi u postu.Ima takovih sifona od istog proizvođača,ali veći profil.

Poželjno je razgovarati i sa keramićarem,da se i on konzultira i vidi ,dali je možda on upoznat sa takovim načinom rada. Važna je svakako ,opet naglašavam dobra hidroizolacija i spojevi oko samog sifona. Ako postoji imalo mogućnosti za loše spojeve,kasnije sve dođe na naplatu.
Vlaga se neće pokazati odmah,nego tek nakon dužeg vremena korištenja,a tada sve ispoćetka.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom