Pogledaj jedan post
Old 03.02.2003., 17:48   #52
Re: Jeli Isus uopce postojao?

[QUOTE]kaskader kaže:
[B]Ok.....koliko ja znam, zidovski povjesnicar Josephus koji je umro 97me godine je jedini "dokaz" da je Isus uopce bio stvarna povijesna licnost.

k-nemrem vjerovat šta čovjek priča!

kaskader- Krscani....dali ste zadovljni sa evandjeljima kao dokazu da je Isus postojao i to sto vam to u crkvama govore ili ste se potrudili pronaci neke povijesne dokaze da je Isus fakat postojao? To je moje prvo pitanje.

k-kojim crkvama, je l' adventističkoj, mene isključili pa nemam koga pitati!

kaskader-A slijedece smatram, u najmanju ruku cudnim, a vi?

k-pa obzirom od koga je pitanje i ne čudim se previše.


kaskader-Naime, Pavlove poslanice su pisane puno prije evandjelja. U 13 poslanica Pavle npr, niti jednom ne spominje djevicansko rodjenje Marije. Evandjelja su puna Isusovih cudesa, ali uzalud gledate u pavlove poslanice jer on niti jedno cudo nije spomenuo. Jeli moguce da je Pavle znao za izljecenja gubavih, slijepih, gluhih, da ljudi prohodaju, da mrtvi ustaju iz groba...itd a da niti jednom to Pavle ne spominje u svojim misionarskim poslanicama. Cak sto vise, Pavle ispada da skoro nista nezna o ucenju samog Isusa jer nikada ne spominje niti jednu Isusovu parabolu, propovjed Isusovu na maslinskoj gori, Isusovu molitvu koja je dan danas recitirana u svakoj crkvi ili bilo sto od ucenja Isusa. U 13 poslanica Pavle niti jednom ne citira Isusa.

Jeli moguce da u Pavlovo vrijeme jos nije sve to o Isusu bilo izmisljeno? Kaj mislite?

k-joj brate, kaj si ti nadrobio, pa je si ti onaj d...kojeg sam je nekad znao????
 
Odgovori s citatom