Pogledaj jedan post
Old 28.10.2008., 10:52   #83
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
Madjari, bil sam nekaj prije tam, dok je Madjarska tek izashla iz Rusije..to je ono, ne, bilo bezdnando malo. al poslje sam se nekaj vozil po Sjevernoj Madjarski, i kaj da ti velim, bolje ceste, kuce sve s fasadom..cini mi se organiziranije drzhava.
Ne znam, ja sam se vozila vlakom od Zagreba do Budimpeste i moram ti reci da izgleda uzasno A i pricala sam s Madjarima, pa su mi i sami rekli da im je zemlja uzasno centralizirana i da je to veliki problem jer je prakticki dosta razvijena samo Budimpesta...

Quote:
pa evo uspeli su preuzeti INU, iako nemaju ni prevec Nafte, niti luke. kak?
A to je sad stvar individualnih kompanija, isto bi se tak moglo reci - i mi smo uspjeli "uzgojit" Inu iako "nismo bas pretjerano sposobni" U svakoj zemlji ima sposobnih grupa i pojedinaca...

Quote:
a provozaj se malo po Prigorju, i dalje dolje prema Sisku..katastrofa...sto juznije to tuznije..sve extremnije, a u Hrvatskoj kulminira vlajskim rupama - videl sam snimku iz Sanadera (sela), to je katastrofa, ko da je izaslo iz nekog Kusturicinog filma, nadrealizam.
Sanader, lol - svaka je slicnost s originalom slucajna?

Quote:
tak da, balkanski mentalitet vlece svoju bazu iz cobanskih, plemenskih zajednica..
a to je nestalnost, nemogucnost stvaranja duhovne i materijalne kulture, i naravno nepoznavanje istih. grubi patrijarhat, plemenski zakon iznad drzhave i legalnog, hajduki, glavni je onaj ko je najveci harambasha; lako cemo, nemogucnost i nenaviknost misljenja i planiranja na duzhe staze, zbog oskudnog i nestalnog zivota, nepoznavanje modernih civilizacijskih i drustvenih kriterija..
Da, mozda ima u tome nesto...
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom