Pogledaj jedan post
Old 25.01.2010., 16:34   #12
Quote:
asmodeus kaže: Pogledaj post
ovo je pitanje za novu temu ali je li hrvatskoj bolje imati puni broj slabijih i jeftinijih oklopnjaka ili nikakav broj "oklopnjaka u planu"? koje bi bile alternative patriji...da se išlo na nešto jeftinije? znam da je sada kasno jer nema love za gorivo a kamo li za tehniku... ali eto...ako se kupuju oklopnjaci bez naoružanja i osnovna im je namjena transport vojnika, nije li se i je li se moglo ići na jeftinije rješenje koje ima "istu" balističku zaštitu i kapacitet? o strojevima sa 30mm topovima, minobacačima i PT i PZO sustavima ne pričam. dakle, čiste vulgaris kante sa 12mm stanicama. je li to morala biti baš patria i zašto?
Pa sjeti se natječaja, bio je General Dynamics-Steyr.

A sad, postoji li nešto jeftino na tržištu . Jedino mi ruski BTR-90 pada na pamet. Osim toga, konačna cijena po primjerku je relativna i ovisi o širem dealu (offset itd.)

Osobno mi se izbor Patrije čini OK (na osnovi informacija koje su dostupne javnosti). Dobit ćemo modernu platformu a sklapanje i servisiranje skužit će ĐĐ - navodno, moli Boga. Onda za pet-deset godina bude li novaca možeš naruđžbu jednostavno proširit na druge varijante.

Pogrešno je što neki Patriju smatraju IFV-om. To je prvenstveno APC. IMHO HV i dalje treba pravi pravcati IFV u rangu CV-90 (ili Bradleya.). Kupit ćemo kad izađemo iz krize u razdoblju do ulaska u novu krizu.
__________________
DUNCO - Legendarni seljanin-monstrum koji je goloruk izbacio Nijemce iz Gornje Razj*bavine i Oštropi**e Sinjske
Dunco is offline  
Odgovori s citatom