Pogledaj jedan post
Old 26.05.2011., 08:36   #98
Evo nešto iz 2009. na tu temu:

Nakon žestokih rasprava, samoreklama, hvaljenja ovih ili onih bandova napisao bih par riječi koje će, nadam se, pomoći mladencima u izboru banda. S obzirom da se sve svodi na dobru ili lošu svirku, dobar ili loš štimung, podijelio bih bandove u 4 osnovne kategorije:

1. band odlično svira i štimung je za 5.
2. band ne zna svirati, štimung je za 5.
3. band odlično svira, štimung je 0.
4. band ne zna svirati, štimung je 0.

S obzirom da sam i sam u glazbi već 20ak godina mogao bi nabrojati
preko nekoliko bandova u svakoj od navedenih kategorija, ali nemam namjeru nikoga hvaliti niti pljuvati od kolega jer ovaj topic nije namjenjen njima, kao što su si to neki zamislili, nego budućim mladencima. Malo pojašnjenje kategorizacije:

1. Ovo je zasigurno band koji žele svi mladenci! Profesionalno odrađena svadba, gosti rasplesani cijelu noć, mladenci svaka čast, dobili ste dobitnu kombinaciju, odličan band i ekipu željnu dobrog tuluma.
2. Dečki se trude, simpatični su, nisu baš zadovoljili svirkom, ali zato je ekipa bila luda. Bilo je super!
3. Svirku ne treba komentirati. Zašto je štimung 0? Muzičari su zvijezde, ne j... nikog i sviraju sami za sebe ili su mladenci totalno promašili u izboru banda, odnosno repertoara koji band izvodi. Vrlo zaribana kategorija, moglo bi se tu svašta napisati.
U zadnje vrijeme najčešće čujem od kolega glazbenika jedno te isto, ako je svadba bila loša: a čuj, oni su si zamislili urbanu svadbu s urbanom repkom, a lijepo smo ih upozorili da ne sviramo Bešlića niti Pepelka. Dobili su naš repertoar, ali rekli su, sve bu to OK, bitno nam je da se naša ekipa dobro zabavi. Koja ekipa, njih 10? A 150 ljudi sjedi, neki već dobro pripiti tetak prilazi bandu i viče: bute igrali ili palimo štrumente?
Vrlo nezgodno, mladenci dobro razmislite i o ovom scenariju.
4. Mislim da nema potrebe komentirati.

Ako malo bolje pogledate sve kategorije (osim 4.) ispada da za dobro ili loše raspoloženje nije zaslužan samo band nego prije svega mladenci i gosti na svadbi. Bitno je da vi, budući mladenci budete veseli, rasplesani, bez opterećenja, a bandu prepustite sve ostalo, sigurno će pokušati učiniti sve da se ekipa dobro zabavi. Ipak je to naš posao, a ne zezancija.
Možda bi mi bilo bolje da sam ovaj prostor iskoristio za reklamu svog banda, ali nadam se da sam bar malo pomogao, ponekad je dobro vidjeti stvari i iz drugog kuta.
Sretno!
__________________
drummer
drummer is offline  
Odgovori s citatom