Tema: Otpremnina
Pogledaj jedan post
Old 08.08.2013., 15:02   #78
Prije svega lijep pozdrav!
Ako ima netko tko bi me mogao savjetovati, molila bih. Naime dosla sam kao zamjena tajnice u jednu školu i prvo šta me je docekalo su dva otkaza, jedan osobno uvjetovani otkaz odnosno nastala je profesionalna nesposobnost za rad, a jedan poslovno uvjetovani otkaz tj. tehnoloski visak. Pisem te dvije Odluke o otkazima i naisla sam na problem kod odredivanja prava na otpremninu. i temelni kolektivni i granski kolektivni po tom pitanju pozivaju se na opće propise o radu. Temeljem čl. 119 pravo na otpremninu ima radnik kojem poslodavac otkazuje nakon dvije godine neprekinutog rada. I tu je nastala zbunjenost. Ja sam shvatila taj clanak na nacin da se racuna samo neprekidan rad kod poslodavca, dakle rad bez prekida , ne racunajuci naravno ugovore koie se vezu na prethodni ugovor isti sljedeci dan, ali ako ima veci prekid onda je to prekinuti rad. Primjerice jedna radnica ima vise ugovora sa skolom na određeno vrijeme , ali se prekidima nekad od 3 mjeseca i ovaj zadnji prekid ima od 8 dana, prije dana kada je dobila ugovor na neodredeno. Sada taj ugovor nema dvije godine pa dakle ona po tom clanku nebi imala pravo na otrpemninu. Tako sam ja zakljucila. Iskreno da vam kazem kad sam zvala neke pravne sluzbe i savjetnike, dovoljno je reci kako sam sa tri razlicite strane dobila tri razlicita odgovora i svaki je na kraju rekao ja tako mislim ALI provjerite vi jos to! I sad neznam kod koga da više provjeravam. I još bih postavila pitanje- u slucaju da se radnik zali na Odluku, kome se zalba izjavljuje? Dali Školskom odboru ili? Nova sam u tom poslu, stvarno nova i bila bih zahvalna za svaku pomoć. Hvala unaprijed.
Lidijja is offline  
Odgovori s citatom