Pogledaj jedan post
Old 05.09.2015., 13:27   #34
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Da živiš u iluziji- svojim mjerama samo si odgodio socijalnu diskriminaciju na 6-8 sati koliko traje nastava, opet se bogata djeca vraćaju natrag u svoje velebne brloge,a sirotinja u azbestne kutije.
Djeca nisu glupa-svi znaju tko kako živi nakon tih 6-8 sati.

Kaj ti misliš da su djeca retardirana?
Misliš li da je tvoja generacija ili generacija prije bila toliko retardirana da nisu prije ulaska na radno tržište bili svjesni činjenice da im je potrebna uniforma za radno okruženje? Ma kakvi, sigurno su prvo mjesec-dva lunjali po firmi u AC/DC majici dok konačno nisu shvatili da svi oko njih nose uniforme

Nisam ta generacija, ali imam priče te generacije o kutama.
Moj stari je živio u teškom siromaštvu te su mu roditelji jedva priuštili generičku plavu kutu, a bogatiji klinci uvijek su imali čišće, "plavije" kute, kvalitetnije gumbeke itd. Moja stara,s nešto bolje potkovanim roditeljima, isto mi potvrđuje da su nečije plave kute bile plavije od drugih. Stari je bio vidno frustriran kad mi je to pričao, a stara je o toj temi bila ravnodušna.
Toliko o egalitarnoj Jugoslaviji
Bravo genije. BRAVO!!!
MAESTRALNO !!!!

Sad zamisli razinu frustracije tvoga staroga da je on umjesto kakve takve generičke kute morao nositi dronjke kakve je inače nosio, a gledati druge koji nose Lewis, Lee Cooper, Lacoste i slične pizdarije...

Ideja nije samo egalitarizam već navikavanje na disciplinu. Škola je kao i radno mjesto i zahtjeva uniforme. Trebaju se naviknuti na to ili platiti priivatnu školu koja ne zahtjeva uniforme.

Nego, znaš što bi bila još bolja ideja? Privatizirati školstvo potpuno, tako da bi takvi kao tvoj stari dobili permanentni izgon iz takvih škola, da ne moraju gospodska djeca imati frustracije gledajući ga kao sirijskog izbjeglicu, a koji nam podsvjesno svojim pogledom prži savjest...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom