Pogledaj jedan post
Old 13.10.2017., 20:53   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ajde sad lijepo pročitaj post na koji si replyala pa će ti svanuti u kojoj varijanti razvod ne bi bio fer prema djeci.

Traktat o razvodu normalnih roditelja je sjedi, pet - samo, gdje u ovoj priči vidiš normalnost?
Evo, po drugi put čitam njezin post i jedino što mi upada u oči kao neki problem je rečenica u kojoj je on birao ženu i sad klinci nisu krivi kaj je njihov odnos takav kakav je. Jer kada se već mlate što bi se rastajali, nije tako bilo prije x godina kad su se romantično ženili Jesi li na to mislio?

Ako jesi onda stvarno svašta

Moje stajalište o razvodu nema veze s time što je fer prema nekome, a što ne I držim ga se ne samo zbog svog iskustva normalnog razvoda i odnosa nakon nego i mnogih ostalih kojih ima.

Meni je razvod solucija kada više ne ide. Kada odnos nije zdrav. Moje mišljenje je takvo da je to više fer nego ova nesreća od života sviju njih. Kaj je stvarno okej klincima slati poruku u "Mama i ja se ne podnosimo, ona me tuče, ALI ću, eto, ostati u braku s njom samo kako bismo formalno bili obitelj." kontekstu? I na taj način stvarati začarani krug prenoseći takav obrazac trpljenja na sljedeće generacije. Uvijek sam za razgovor i novi pokušaj, ali ako ne ide čemu lupati glavom kroza zid (ili da tebe netko lupa po glavi, doslovno ) Naravno, postoji postupak obiteljske medijacije, ali meni se čini da je žena luda k'o šiba i da od toga neće biti koristi budući da je ona sama najveći problem koji se najprije treba zasebno rješavati da bi razgovor s nekim stručnim bio od neke koristi za cijelu obitelj.

I, da. Zaključak mi je genijalan! On je fizički jači od nje pa je to razlog ostanka u braku? Kamo ovaj svijet ide Kaj vi, ljudi, niste čuli za psihu i kakve posljedice na nju ostavlja nasilje? Ma koje god vrste ono bilo. Nije bitan spol osobe koja vrši nasilje nego posljedice koje iza njega ostaje.

Evo, ja već vidim situaciju u kojoj on ostaje u braku i od muke počne piti. Onda će tek biti priča života za klince jer će odrastati uz ludu mamu i tatu alkoholičara. Ma idila Nadam se da ne, ali to je neki češće vjerojatan scenarij

Moji su se itekako znali posvađati pred kraj. Naravno da nisu bili savršeni u svemu tome. Nekada je teško kontrolirati stvari, no treba prepoznati kada je vrijeme da se stane na loptu i uvijek ću im biti zahvalna na djetinjstvu koje nisam provela u konstantnim svađama. Nasreću nije trajalo dugo, no ja i dan danas na samu galamu ili povišeni ton u odnosima osjetim izuzetan nemir i nesigurnost koju riječima ne mogu opisati. I djeluje na psihu jer se momentalno vrate svi oni osjećaji koje sam prikupila tijekom njihovih svađa, a koje, htjela ja to ili ne, podsvjesno nosim. Eto to je taj nemir. A što je tek s ovim sirotim klincima koji doživljavaju to da im mama tuče tatu? Ili lomi stvari. Pa meni ih je iskreno žao. Jako

Razvod ne mora biti tuga, čemer i jad nego prilika da se oslobodiš teških osjećaja koje ti tvoji roditelji svojim svađama stvaraju. Da, rijetko koje dijete će tada to gledati na taj način, ali pitaj ga deset godina kasnije i sigurno ćeš čuti nešto drugačiji odgovor. Klinci traže sigurnost i ljubav, a društvo nam nameće teoriju da je to moguće jedino ako su roditelju u braku. E pa ne slažem se niti ću se ikada složiti s takvim načinom razmišljanja Zadatak roditelja je biti oslonac pružati ljubav koliko god je moguće, a to možeš činiti i rastavljen. Samo trebaš malo drugačiji kut gledanja na situaciju i normalniji um od ovog žene koja mlati muža i unosi nemir u cijelu obitelj.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom