Pogledaj jedan post
Old 18.11.2017., 05:46   #2905
iz mog manitopskog ruralnog primjera usudila bih se razbiti mit o bausteli....
mi smo sletili na WH (jest da smo tad vec imali PR u procesu drugim putem i WH je samo bio sredstvo kako sto prije doci) i ja sam osobno u gradu od 8k stanovnika dobila posao u struci (vrtic) a muz posao kao grocery supervisor (lokalni lanac) a da je prije tog radio kao dostavljac za cityex.
ni jedno nije bilo na minimalcu. nisu to bile ubersatnice (secirala sam na prethodnim stranicama, mislim), al nisu bile ni minalac.
drugi par WHovca u nase vrijeme - ona je radila u lokalnom coffee shopu za minimalac ali samo zato jer je tako odabrala (mogucnost slagnja smjena pa da im djeca ne moraju u daycare) al je poziva za razgovor dobila gro. on je radio kao carpenter (iskustvo iz hr) za 16 do 18$ po satu (ako vam zvuci malo molim, uzmite u obzir da pricam o ruralnoj manitobi gdje trosobnu kucu pet friendly s double garage u novom kvartu placam 1200$. u Torontu npr za to dobijete 2 bedroom condo, ako i tolko). vratili se prije apliciranja za PR jer im je previse falila HR. No, bitno za reci, nominaciju JESU dobili.
treci set WHovaca, ona je dobila manager poziciju u gorespomenutom lancu za 20+$ (ne odmah, al sad je i preko toga), vuku MPNP preko nje. on je u HR radio na odrzavanju sivacih masina, tu radi neki painting.. realno, mogli bismo strpat pod baustelu, al ga radi unutra pa mu zbilja nije bitno jel vani - 40 ili +40, on pejnta unutra. mogao bi traziti sto god hoce (posebice jer je zena main applicant, on je na OWP), al eto, ok mu je.
treci set, dosli na wh koji mj nakon nas, ona je radila part time waiting (i zaradila za 4h s tips kolko mi ostali zaradimo za 8h) sad radi office job za neki realty, on radi nesto vezano uz video nadzor, postavljanje i to. MPNP preko njega.
obavili medical nedavano, cekaju papire.
cetvrti set, ne znam sto su tocno radili, uvijete za MPNP su imali, al su odustali, uboli novi set WH i sletili u - pazisad - NORTH WESTERN TERRITORIES. i to na sam sjever. al ono. nema dalje. nema. nema cesta. nema niiiista. no. nemaaju djece. mladi su. idu pregrist "drek" i zivjet avanturu. posao su dobili preko nekog lanca koji vaaaaapi za ljudima. osim place placen im je smjestaj (trosobni mobile home) plus jos 1000 i kusur (zaboravih tocnu cifru al je iznad 1000$) za groceries mjesecno. onak. da nemam dete, a trebam rijesiti paire (sto ce preko NWT za cas), isla bih odmah - pa jebote, bar nesto novo i drukcije u zivotu probas!
ima tu jos WH prica iz MB s kojima nisam skroz upoznata, al glavna pouka bi bila - svi smo papire ili rijesili, ili budemo. a da pri tom nismo umrli. svi od gorenavedenih primjera su nasli nesto sto ih totalno okupira (jel to nogomet, jel to ribolov, manje bitno). nije da su ljudi poso - kuca - depresija.
dobar dio njih misli selit nakon PRa, al ne zato jer si tu siroce, neg zato sto tu shvatis da mozes sto god!!!! i gdje god. i mi smo mislili selit (za pazi sad, Novu scotiu, lol) zbog klime i relejfa i blizne nasima doma, al je muz tu uboo dobar posao pa ostajemo na neodredjeno za sad.

poanta.
onaj kog zanima Kanada i misli rijesit papire - Manitoba, Sask, sjever, ne znam sto je s Atlantic stream al treba bacit oko.
kljuc su vam - provincijske nominacije!!!!! google that!!!!
u MB nakon 6 mj full time (30+ sati tjedno) rada mozes na MPNP bio ti bus boy ili asistent kirurgu.
tko zeli papire (koji doslovno otvaraju sva vrata), nek gleda to.
Toronto, Vancouver, cak i Calgary - izbjegavat ako mislite rijesit papire. nije nemoguce, al je teze nego ovo ostalo.


Jos da dodam, osim ovih gore pobrojanih WHovaca znam i prilican broj kamiondzjija, al oni su uglavnom dosli na LMO i to nekome tko u HR nije vozio kamion ionako ne pomaze puno. Long Haul je svoja vrsta price .

*svjesna sam da su svi moji primjeri uglavnom o parovima. jbg, ne pozajem osobno samce. da poznajem, stavila bih vam. znam price o nekima - al su price iz druge ruuke pa ih necu iznosit. i u tim pricma samci jesu dosli do faze nominacije -dakle papire su rijesit mogli. neki jesu, neki nisu. zasto, to vam zbilja ne znam. al uvijete imali jesu, a to je, statisticki, jedino bitno.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 18.11.2017. at 06:13.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom