Pogledaj jedan post
Old 27.01.2011., 17:16   #10
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako ćeš raditi nešto što se može nazvati znanstvenim istraživanjem i još manje kako će ti to sačinjavati (bitan?) dio magistarskog rada ako ne poznaješ ni osnove metodologije. Jer stvar je u poznavanju principa koji leže iza konstrukcije upitnika, uzorkovanja, kao i obrade. Čak ne, dakle, ni samo u poznavanju tehnike. A interpretacija je tek zadnji, i najteži dio.

No vjerujem da će ti istraživanje služiti samo za neku ilustraciju. Korelacije su najjednostavnije za obradu i interpretaciju. Podaci se obrađuju u programu SPSS (Statistical Package for the Social Sciences), kojeg bi trebala imati negdje dostupnog. Možda postoji i neki drugi program za obradu.
A čuj, ako je nešto jednostavno, brijem da može i WolframAlpha. (http://www.wolframalpha.com/examples...tatistics.html), a od besplatnih mi pada napamet i Octave i PSPP, ali svejedno mi nekako blesavo bacati se u to ako netko ne zna ni teorijske osnove. Od ovih knjiga, Petz djeluje najkorisnije.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom