Pogledaj jedan post
Old 10.12.2015., 14:46   #23
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
po skolama koje su... u manjim sredinama recimo

a sudeci po broju odlikasa, ui po zagrebu
u mom razredu je bio jedan 5,0 prosjek. jedan jedini. mozda njih 5-6 od 4,5-4.9, ne sjcam se toga vise. Najaveci broj djece je prolazio s 4.
u tvom razredu kao tvom u koji si ti išla prije 30+ godina ili u nekom razredu u sadašnjem vremenu?
meni se ne čini čudnim da klinci danas imaju odlične ocjene u prvom razredu jer (barem ovo što vidim oko sebe) u školu dolaze znajući već većinu gradiva koje će tek učiti u prvom polugodištu (a neki i u drugom).

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Sami shvatiti nece, sa jedinicom ili bez nje. Ali zato bi roditelji trebali klincima objasnjavati da postoje razlozi za ucenje, pisanje zadaca, dofuravanje... a koji nisu ocjene. Pod 1.) vecina roditelja ni sama to ne zna, a pod 2.) oni koji znaju i razumiju ubiju se objasnjavajuci djetetu, a onda ih sistem demantira po kratkom postupku.
Pa ti budi pametan.
pa definirajmo onda, bit će dobro za temu, koji su to razlozi za učenje školskog gradiva. ali ne učenje kao učenje, nego učenje za petice (jer bez petica nema upisa u srednje škole i fakultete).

edit - ne mislim da ti, shtefy, definiraš, nego da svi definiramo. evo, ja sam jedna od onih koji neće znati objasniti djetetu zašto je potrebno učiti za petice a smatram ih izuzetno važnima zbog, kako rekoh, upisa i daljnjeg školovanja.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom