Tema: Prijevara
Pogledaj jedan post
Old 25.06.2017., 07:46   #863
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ipak je najljepse izmotavanje svih u lancu (policija-tuziteljstvo-sudstvo) koji odbijaju akumulirati iznose za koje lopina vara...

Znaci, zajebem 1000 ljudi za 1500 kuna, imam milijun i pol u dzepu, a oni me mogu pojedinacno tuziti... Jasno, nemam prihoda ni imovine....
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije izmotavanje nego ne piše tako u propisima.

Adresa=saborski zastupnici.Jbg but tako je.

Davno smo o ovome pricali, ali ocito je ipak rijec o pogresnom policijskom tumacenju zakona (kako se ne bi previse naradili):

Šibenski Županijski sud potvrdio je prvostupanjsku presudu koprivničkog Općinskog suda, po kojoj je proglašen krivim za prijevaru četiri djevojke kojima je lažno obećao da će ih zaposliti u novim Belupovim tvornicama. Naivnim je ljudima uzeo ukupno 8590 kuna, a posao im, naravno, nije našao.

Osuđen je na godinu dana bezuvjetnog zatvora.

Mora vratiti novac


Njegov branitelj pokušao je srušiti presudu koprivničkih sudaca navodeći u žalbi kako je Općinski sud povrijedio odredbe kaznenog zakona, jer se pojedinačno radilo o malim vrijednostima.

Šibenski sud to je odbacio navevši kako se radi o više istih kaznenih djela, tj. klasičnom produljenom kaznenom djelu te da se protupravno stečen novac gleda kao jedinstven iznos.


http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...c-sam/6290906/
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom