Tema: Otkaz - Q&A
Pogledaj jedan post
Old 18.08.2017., 15:31   #808
Quote:
Venera23 kaže: Pogledaj post
Probat cu ukratko objasniti....imam ugovor na neodredjeno,radim malo vise od godinu i pol.Poslodavac mi zeli dati skrivljeni otkaz jer sam dosla u verbalni sukob s njegovom obitelji iako oni ne rade u agenciji.Izmedju ostalog zeli mi naplatiti dva putovanja na kojima sam bila iako nemamo nikakav ugovor o placanju niti bilo kakav papir....moze li mi iz tog razloga dati otkaz i moze li mi naplatiti ta putovanja?Imam li osnove za tuzbu u slucaju da ne promijeni odluku?
Izvanredni otkaz može ti dati samo u roku od 15 dana od dana saznanja za povredu obveze iz radnog odnosa. Ako je prošlo toliko - prekasno je za izvanredni otkaz.
Kod osobno uvjetovanog otkaza može i kasnije, ali trebao bi te prije toga opomenuti, a imaš i pravo na otkazni u rok.
U svakom slučaju, pitanje je da li je to uopće povreda obveze iz radnog odnosa i samim time da li je opravdan razlog za otkaz. Ovako rečeno - ne bih se na to kladila.
Kada i ako dobiješ odluku o otkazu, pisat će obrazloženje iz kojega će se vidjeti razlozi (sigurno neće biti samo jedan i nekima ćeš se možda i iznenaditi) pa će se tada moći procijeniti u kojem bi to smjeru moglo ići i da li je riječ o čistom neopravdanom otkazu ili možda ne.

Sumnjam da će te tužiti da platiš putovanja, vjerojatno su to prazne prijetnje zbog narušenih odnosa, ali u svakom slučaju što se toga tiče bit će tvoja riječ protiv njegove oko toga da li je riječ o tome da je putovanje trebalo platiti a nisi ili je riječ o poklonu.
servitus is offline  
Odgovori s citatom