Pogledaj jedan post
Old 26.05.2004., 10:29   #28
eto i moj epilog

Stari moj, sve si lijepo napisao ali imam osjećaj da vaša izvan.bračna zajednica neće potrajati. Kao prvo zašto je izvanbračna kad imate zajedničku djecu????

Lijepo ti vele kolege da sklopiš ugovor prije slijedećeg koraka. Ja sam npr bio u braku 10 godina, imam u tom braku dvoje djece. Ulagao sam u stan punice sve te godine, opremio našu sobu momačkim namještajem (masiv), kupio svu bijelu i ostalu tehniku, napravio centralno..... i sve sam ostavio. Zašto? Pa tamo žive moja djeca!!!

Sada živim u vanbračnoj zajednici 2 godine sa ženom i njenim djetetom u kući mojih staraca i planiram kupiti kredom nekakav stanček ili kućicu kako bi bio van domašaja staraca. Isto sam si mislio a kaj bum ulagal u stan 50:50 kad je njih dvoje a ja sam, ali ak tako mislim niš od svega. U puno si boljoj situaciji, zato ti predlažem:

Ako nisi siguran u trajnost veze (očito da nisi kad si u vanbračnoj zajednici koja doduše nakon 4 godine ima status bračne zajednice) kupite zajedno stan na kredu i zajedno ga otplačujte. Ako je lova koju imaš tvoja stečevina prije te zajednice onda je samo tvoja i moraš ju navesti u ugovor, a ako je stečena u posljednje 4 godine onda je pola njeno pa makar nikad ne radila!!

Zato pamet u glavu i oženi se ako postoji ljubav obostrano, prethodno sklopite ugovor kojim štitiš svoju imovinu i buduća ulaganja a ako ona ne želi ugovor onda unaprijed znaš da nisu čista posla pa nećeš ulaziti u investiranje.

Ja se isto planiram oženiti ali smo se dogovorili da sklopimo predbračni ugovor jer moram misliti i na svoju djecu koja ne žive samnom.

SRETNO
__________________
Što bih dao da sam mlađi, a da imam ovu pamet !!!

LJubitelj životinja-toplokrvnih
rovad is offline  
Odgovori s citatom