Pogledaj jedan post
Old 02.09.2010., 15:22   #39
drago mi je da ti je bolje. Moram priznati da mi je malo čudno da ti je veličinu perforacije mogla odrediti dr opće prakse, pa da ti jedan specijalist nije odmah vidio perforaciju (doduše ima ih svakakvih sama sam se uvjerila). Ipak sve to sa zacijeljivanjem je individualno.

Meni je operacija rezultirala dobro zato jer je kirurg bio vrhunski stručnjak, a prošla je grozno jer je to osim timpanoplastike (postoji i termin miringoplastika), tj. krpanja bubnjića, bila operacija srednjeg uha popraćena dvodnevnim povraćanjem i uzdrmanim centrom za ravnotežu. Kasnije sam saznala da je to poprilično normalno kod op. srednjeg uha jer kirurg radi blizu centra za ravnotežu. Nažalost, doktori ti takve stvari nikad neće reći ili će to samo natuknuti. Iz današnje perspektive sigurna sam da bih se bolje psihički pripremila da sam to znala, zato sam ja uvijek za poslušati tuđe iskustvo, naravno sa distancom da je to iskustvo subjektivan doživljaj.

Samo krpanje bubnjića, timpanoplastika je kod mene rađena tako da se uzeo jako mali komad tkiva-postoji točno određena mjesta odakle se to može uzeti (nije strašno iako tako zvuči, npr fascija temporalnog mišića - sljepoočnica), pripremi i underlay tehnikom (podloži) pod bubnjić. ovo je naravno je kratki i laički opis.
Operacija je rađena u u općoj anesteziji, i kod mene je bio rez iza uha što znači i "bušenje" temporalne kosti. Meni je taj dio bio Postoji i pristup kroz uho ali to određuje operter. Poslije takve op. neko vrijeme moraš paziti na buku, izbjegavati iznenadnu jaku buku, čuvati od vode i sl.
To što si DJ ne ide ti baš u prilog

Zadnje uređivanje bubamara25 : 02.09.2010. at 15:28.
bubamara25 is offline  
Odgovori s citatom