Pogledaj jedan post
Old 18.04.2016., 10:28   #55
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Zato se na zapadu zahteva depozit pri iznajmljivanju (obicno 3 mesecne stanarine), pa bio gresnik, ili ne bio, ima da plati sto je potrosio.
Ali to su samo hladni, proracunati zapadnjaci. Kod nas se ide na poverenje i siroku slavensku dusu.
Princip "lako cemo" i "nema problema", a kud god se okrenes problemi.
Pa ovo je teški sinhronicitet. Naime, tako se njemu zvao restorančič !!!


Ja ovdje vudim jedan fenomen ljudske psihe. A to je kako su ljudi fantastično sposobni RACIONALIZIRATI svoj lopovluk.

Na Zapadu se ništa ne prepušta "povjerenju" duše. Tako se sve unaprijed osigura ugovorima i novcem unaprijed. Jer oni dobro znaju da vjerovanje u raj i pakao ne garantira da će se vjernik držati svojih obaveza.
Ekstremni primjer je sicilijanska Mafija čiji članovi ujutro idu na misu, a popodne bez milosti ubiju člana konkurencije.

Bila je zanimljiva situacija te racionalizacije. Naime, najprije mi je dotičnu ugostitelj rekao da moj sat za struju ne valja i da puno više prikazuje. Onda sam ja reako da ću dati sat na vještaćenje jer u selu ima jedan ektričar-vikendaš zaposleh u HEPu.
Također sam mu objasno da nije puno platiti 600 kuna na mjesec jer tu žive 2 kuhara i 2 konobara. Oni se svaki dan tuširaju te peru 2-3 vešmašine stolnjaka, svojih uniformi i ostalog veša. Kada je skužio da mu to ne prolazi, onda se uhvatio "sankcija" koje se meni nameću jer je on morao prije vremena inajmiti jedan stan u selu. U stvarnosti su bili drugačiji interesi. On nije želio plaćati kuću van sezone što je ranije plaćao. A zna je da mu za slijedeću sezonu kod mene nema najma. Zato je uzeo priliku da iznajmi stan.

Zadnje uređivanje krena : 18.04.2016. at 11:28.
krena is offline  
Odgovori s citatom