Pogledaj jedan post
Old 24.09.2006., 13:36   #43
Quote:
nick40 kaže:
Prije 8 godina kupili smo kuću na selu bez građevinske jer tamo nitko nema građevinsku dozvolu....sad se nešto priča da bi se možda krenilo sa legalizacijom svih tih zaseoka....i meni se ideja sviđa...doduše trebaće radi toga dignit kredit ali šta se može.....već me strah hvata kad vidim sva rušenje uz obalu....a kupili smo tu kuću jer nismo imali novca za kupiti nešto u građevinskom području....
ali sad mi se čini da bismo s tim mogli imati problema radi prilaznog puta....
postoji prilazni put kojim mi prolazimo pješke svaki dan ali taj put nije ucrtan u katastar....a susjed tvrdi da to je seoski put ali da prolazi preko njegove zemlje i da nam on dozvoljava samo put širine jednog metra......tako da mi prolazimo samo pješke a ne smijemo automobilom.....pošto se nismo htjeli svađati pokorili smo se....iako je prošli vlasnik kuće prolazio automobilom....sad vidim da smo možda trebali nešto napraviti.....inače-radi se samo o 4 metra dužine puta a nakon toga već počinje naša zemlja........ne znam šta da radimo...dogovorit smo se pokušali...on ne pristaje na ništa....
imamo li mi ikakvog osnova da ga tužimo......jer kuća je izgrađena 1983....prošli vlasnik je prolazio automobilom a mi sad 8 godina prolazimo pješke.....
tako me strah ako dođe do legalizacije da nećemo moći to napraviti radi tog puta....a onda nam mogu srušiti kuću a mi nemamo gdje drugo živiti niti novca za napraviti drugu......
i da ne zaboravim reči-tim putem prolaze i ostali iz sela kad idu sa ovcama i kravama na ispašu na svoja polja......a što se mene tiče da nije radi legalizacije ne bih ništa ni poduzimala ali ovako me strah
molim da mi netko pomogne sa savjetom....šta da radimo ????
Znam za slučaj koji je u kratkim crtama identičan tvom slučaju.

Slučaj je završio tako da su ljudi koji su sagradili kuću u drugom redu na sudu dobili pravo prijelaza samo pješice, ali i ne za aute. Bili su spremni na bilo kakav dogovor, ali nisu uspijeli.
U pravu je sve jedno dal se radilo o svega nekoliko centimetara ili 1000 hektara.
Što se tiče kuće, nju su uspijeli legalizirati bez ikakvih problema.

Uglavno najbolje se posavjetovat s odvjetnikom jer to je ozbiljna stvar, a ne neka sitna svađa.
zgubidan is offline  
Odgovori s citatom