Pogledaj jedan post
Old 07.08.2017., 22:15   #17
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
koliki postotak psihijatara su potpuno psihički zdravi(sine morbo psychico),koliki postotak su psihički bolesni(psihotični) a koliki postotak su neurotični? koliki postotak psihijatara su psihopati? isto pitanje se odnosi i na psihologe.postoje li neka istraživanja i podaci na tu temu?
Po nekom mom iskustvu i poznavanju tematike iz vise izvora, jako malo psihijatara ti je skroz psihički zdravo, ali opet dolazis do pitanja sto je pihičko zdravlje, u to necu ulaziti, mislim da znamo svi neke reference mentalnog zdravlja.
Puno ih se u biti nastoji liječiti preko drugih. Žalosno, ali tako je. Sad, nešto što me malo zagrebalo, psihički bolestan nije isto što i psihotičan, kriva terminologija. Recimo moja procjena je da je 30% "zdravo", od onih ostalih je 60% neuroza, nesto malo psihoza. Koliko postotak psihijatara su psihopati? Znaš li uopće što je psihopat? Daju im 1% populacije, sad ako računaš da većina njih voli fine cipele i pozicije, psihijatrija to nudi ovisno o geografskoj lokaciji. Kod nas ne vjerujem da ih je postotak u psihijatriji veci nego u opcoj populaciji.
I da, vjerojatno postoje istrazivanja, ali tko psihologizira psihijatre i psihologe? Kakve su postole postolara?

I edit: osobno bih radije da me liječi netko tko je "ranjen" i radio je na sebi i tu je gdje je (it takes one to know one), nego neki čaša-mlijeka-prije-krevetca gumeni skolastik
SemiKol is offline  
Odgovori s citatom