Pogledaj jedan post
Old 30.09.2017., 05:47   #12
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Misliš na ovo:

http://www.imdb.com/title/tt0346293/

Ovo prvo vrijedi do Staljina. Socijalizam je širok pojam i moraš znati da teorijski socijalizam nije nigdje postojao osim u Kambodži. Trockizam je ideologija širenja internacionalnog proleterijatskog tipa vlasti, ali je Staljin mijenjao to u socijalizam u jednoj državi.

Fašizam i socijalizam su u biti državni kapitalizam. Sindikati i vlasnici rade u korist države, a privatno vlasništvo je u oba slučaja postojalo. NEP politika 20-tih je polukapitalizam.

Nacistička Njemačka je imala omladinske radne brigade, spomenice rada i sve ono što je poslije imala SFRJ. U principu feudalizam. Pa i ustaški program (ekonomski) je bio socijalistički.

Rohm i homoseksualizam su službeno objašnjenje koje naravno nema veze sa stvarnom istinom. Interni sukob.
Nije, film o kome ja pričam snimljen je puno ranije. U sjećanju mi je ostala samo jedna scena gdje Roehm ima pijanku sa svojim Kamaraden i mladim muškim kurvama u odmaralištu na nekakvom Alpskom jezeru. U ranu zoru jedan mladi plavušan izlazi na balkon u ženskim gaćicama i svilenim čarapama i proteže se na balkonu. U međuvremenu omanja kolona crnih automobila puna SS-ovaca u crnim uniformama sa šmajserima u rukama prilazi k tom odmaralištu.

Konac možeš sam pogoditi.

Ovo o feudalizmu ti je dobra analogija.
Dilberth is online now  
Odgovori s citatom