Pogledaj jedan post
Old 24.05.2008., 21:04   #10
Quote:
Masni kaže: Pogledaj post
pozdrav

evo ovako. ja sam si doma radio ovakve poslove sam. i mrlje če i dalje ostati
s obzirom da sam vidio slike i preporučam ti sljedeće i vjeruj biti če na kraju odlićno.
Ostruži sve to dolje tj spali sa pištoljem na topli zrak i pošmirglaj sa finim papirom napr 3,50 i onda nakon toga na 0,5(mislim na papir za drvo).
kakda to napraviš i sve očistiš tada premaži bajcom sjajnim u boji koju želiš.
Bajc ti se kupuje u bilo kojem ducanu gdje prodaju boje te nakon toga lakiraš običnim bezbojnim sjajnim lakom ali ne na NITRO BAZI nego sintetički lak i to pomogučnosti za čamce jer je tvrđi od bilo kojeg.
Polakiraj sve to u 2-3 ruke laganim potezima i mekim kistom i kad završiš vjeruj bit če ti drago kako si to napravio a posla je 2-3 dana dok se sve suši.Lak se prije svega suši postepeno u provetravanim uvjetima bez forsiranja.

pozdrav i uživaj
Masni ne bih se složio u nekim segmentima s tobom.Pištoljem naravno,brusnim papirom ako razumijem finim odmah,neče biti.Broj 80 je idealan za skidanje spaljenoga laka,a pa onda 120 i na kraju neki finiji recimo 200.

Bajcom ide,ali koristiti krpu za brisanje kako nebi ostao negdje debljega sloja,koji je odmah vidljivo tamniji,(bajcati treba znati),za jedan prag i belinkin Beltop u bilo kojoj boji bio bi dovoljan.Kod nas je najpoznatiji bajc od chromosa,koji uredno prihvača na sebe i chromoden lak za parkete,ali bilo koji drugi.

Ako se radi pod,može uzeti i pakiranje Chromoden laka (mislim da je za 1m 2)

Da mu i sa dvokomponentnim Chromodenom ne bude muka raditi,tj napraviti dobar omjer.Dovoljno je kupiti Dulux 0,75 bezbojni lak Diamond glaze,koji se ne razrjeđuje.Takav lak se koristi za parkete i vrlo je kvalitatan ali i skup.

Lakiranje se radi tako da se jedna ruka nanosi,suši lagano prebrusi papirom 250-300,druga pa isti postupak,itd.Dok se posljednja ne brusi.Isto tako se i sa bajca ili nekoga drugoga materjala ranije odstranjuje prašina.

Mrlje se mogu riješiti kitovima u bojama,ili pokušajem miješanja sa bojom istih ali u maloj mjeri.Ali miješanje s bojom je samo pkušaj a ne garancija,postoji način piljevine i ljepila,tj isti koji koriste i parketari.

A postoji i način kako sam je ja snašao,tj tuba koja sadrži smeđi materijal kojim se popunjavaju pukotine parketa,sistem kao i tube akrila za zid.Iz tube se na špahtlu iscjedii masa i nanese na rupice.Krajnji rezultat ovisi o nijansi narednih tonova materijala koji dolaze.

Ovo je savjet kako se to radi,i iza kojega može stati bilo tko,ako se razumije u posao.Svaki savjet koji nije argumentirano objašnjen,odnosno sadrži tzv.rupe u postupcima,nije valjan.

Ovakvih stvari i restauracija u lazurama,i sličnim stvarima napravio sam stotine,ali velika je razlika, da sam to radio za novce.

Prema tome,gospodine Masni,ništa osobno,samo kako to ide,a tebi uvaženi forumašu koji kažeš da sluša masnoga,ipak moram reći da nisi u pravu.

Kako rekoh,želio bih vidjeti neki uradak,pogotovo koji je radila žena(ovo nije podcjenjivanje),pogotovo zato jer znam što znači staklo na vratima,koji su postupci i uvjeti rada,i koji je alat i materijal za takav pothvat potreban.

Ali svejedno,posao o kojemu se ovdje priča,prlično je jednostavan i ne treba neku veliku komplikaciju raditi.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom