Pogledaj jedan post
Old 22.01.2004., 12:30   #13
Quote:
Banirani kaže:
Još je gore kad oni koji nemaju djece pokušavaju "popovati" onima koji ih imaju.
Meni je najgore kad se ljudi koji imaju djete,a ne mare mnogo o njegovom odgoju,vade na trenutak "prosvijetljenja" kad su postali roditelji i za svoj nemar imaju univerzalno opravdanje - "shvatices i ti to,kad postanes majka/otac."


Kad budem majka shvaticu da je bas slatko sto je moj klinac mlatnuo tudjeg klinca i jos cu razvuci usne u sirok osmijeh kao znak da ga podrzavam i da se divim onome sto je izveo?
Onda i majka nekog drugog djeteta treba biti ponosna ako ono mom djetetu razbije glavu,a ja trebam biti razocarana sto moje djete nije bilo brze ili jace?

Ako ja imam djete svi u kaficu,restoranu,bilo gdje na javnom mjestu trebaju na to gledati sa strahopostovanjem i smatrati za normalno da ih moje djete suta,vuce,pljuje,a da ja mirno ispijam kaficu ili uzivam u jelu i ne obaziruci se na ponasanje mog djeteta?
Pa mali je,a i to je moje cudo od djeteta i oni to ne razumiju samo zato jer nemaju vlastitu djecu?

Upravo od roditelja cija djeca se ovako ponasaju cujem izjave tipa - "shvatices kad budes imala svoju"!

Meni nije problem shvatiti da su djeca mala i ne razumiju sve,da su nespretna i ziva i zapnu za nesto,prospu,nije mi tesko pocistiti za njima,nije mi tesko shvatiti da djeca ne mogu sjediti mirno i slusati price roditelja.Sve je to normalno.

Ali kad djeca namjerno razbijaju,gadjaju odrasle i drugu djecu predmetima koji ih mogu ozbiljno ozlijediti,sutaju nogom poznate i nepoznate osobe,pljuju ljude i djecu oko sebe i slicno...a vajni roditelji mirno sjede bez ikakve reakcije,sa osmijehom,a kad im skrenes paznju da to nije u redu odgovaraju sa "shvatices kad budes imao/la svoje" - to ne mogu da shvatim!
Takvim ljudima ne pomaze jedna knjiga o odgoju djece,pa ni cijela biblioteka...
Prvo njih treba odgojiti i natjerati da shvate da je njihovo djete njihova briga,a ne briga ljudi u (npr.) kaficu u koji su dosli popiti kafu i da se u krajnjem slucaju njihovom djetetu moze dogoditi nesto lose ako ne paze adekvatno na njega.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom