Pogledaj jedan post
Old 13.07.2010., 09:23   #12
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Slobodno upotrijebi Neopitroid ili Biokill spray, na istoj su bazi tj. sintetički piretrin koji se nekad dobivao iz našeg primorskog Buhača ( Chrysanthemum cinerariifolium ). Upotrebljiv na svim malim i domaćim životinjama.

@ S'sung : Nekad su na selu sve mačke pile kravlje neobrano mlijeko te kao i većina sisavaca, razvile sposobnost probave laktoze iz mlijeka koje nije majčino. To traje dva,tri mjeseca i poslije je sve ok. Priče da mačke ne smiju kravlje mlijeko su glupost. Uostalom, i mala djeca pri prvom susretu s kravljim mlijekom znaju prdit i imat' proljev, no kad se crijevna flora formira, eto te uredno na litri dnevno...


Što se tiče nas ljudi i mlijeka..

Mi ljudi smo jedini sisavci koji nakon dojenačke dobi i dalje konzumiramo mlijeko i mliječne proizvode..što je posve nepotrebno.
Ni mi ne možemo sasvim apsorbirati i probaviti kravlje mlijeko.
No, ionako danas ovo što se kupuje u dućanu pod nazivom mlijeko i nije baš pravo mlijeko.

Ja već nekoliko mjeseci ne pijem mlijeko (ionako ga ne podnosim, ali zato sam mogao kakao, jogurte i sve ostalo) niti išta od mliječnih proizvoda, i osjećam se puno bolje, lice mi je čistije-nije "masno", i riješio sam se još nekih drugih problema.. isto tako i draga.
Mlijeko može samo uzrokovati neke probleme, postoji i jedan jako dobar članak i istraživanja na tu temu.
Ali, mliječni lobi je dosta jak, pa mnogi ljudi pojma nemaju što uzimaju i na što to sve utječe..

Prenosim samo dio toga:

"Enzimi koji su potrebni za razgradnju mlijeka su renin i laktaza koji u većine ljudi nestanu do treće godine života. Mlijeko sadrži protein casein koji se gruša te lijepi na stijenke crijeva sprečavajući apsorbciju hranjivih tvari. Nusproizvodi probave mlijeka ostavljaju u tijelu puno otrovnih tvari koje su vrlo kisele. (Casein je baza jednog od najjačih ljepila u drvodjelstvu.) Svi mliječni proizvodi tvore velike količine kiseline (osim maslaca koji je mast pa stoga neutralan)!

A što se tiče kalcija iz mlijeka. Da, mlijeko sadrži puno kalcija. ALI! Taj kalcij naše tijelo ne može absorbirati radi: proteina caseina uz koji je kalcij vezan
radi prevelike količine fosfora koji sprečava apsorbciju kalcija radi mliječne masnoće

Laktoza (mliječni šećer) iz mlijeka teško je probavljiva te kod daljnjeg konzumiranja rezultira alergijom.
Slogan mliječne Industrije: "Mlijeko je najbolja prirodna hrana". Mlijeko i jest najbolja prirodna hrana, ali za telad, koja ima 4 želuca i koja udvostruči svoju težinu za 47 dana i dobije do 150 kg za godinu dana…"

Ako već ljudi žele piti mlijeko, onda je svakako bolje kozje..

Također bila su istraživanja i za neke daleko istočne države u čijoj prehrani nema toliko mlijeka i mliječnih proizvoda kao u Europi, pa se došlo do rezultata da oni imaju puno, puno, puno manje problema sa "krhkim" kostima, osteoporozom i slično..

Toliko od mlijeku...
Čovjeku mlijeko zaista nije potrebno..

No ovdje smo zbog životinja, nije ni mačkama potrebno mlijeko, posebno ne nakon dojenačke dobi i posebno ne kravlje mlijeko.
Normalno da se po selima davalo mlijeko, kad su mačke bile po vani i ljudi nisu vidli ni gledali kakve mačka može probleme dobiti, konstantan proljev, mlijekom ne unese ništa njoj hranjivo, napuhnuta je, itd..Ali, boli njih briga, ne sere im mačka u mačji wc u kući, nego je po vani..
Samo jedna velika zabluda, ništa više.
Mačkama nakon dojenačke dobi mlijeko ne treba..posebno ne kravlje, i točka.
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom