Pogledaj jedan post
Old 01.07.2008., 00:35   #40
Dakle, ja i dalje odgovorno tvrdim da je sistem vrlo efiksan i zdrav, samo što ljudi za svoje propuste uvijek krive druge!

A ja odgovorno tvrdim da znam osnove biologije i da ti pričaš gluposti. Bez uvrede. 500-700 kalorija dnevno je zdravo? Aha, da. Na proana blogovima.

Da, meni ovo nije prvi odlazak k Caru, zato što sam ranije takodjer prekidala program. Ne zato što sam se osjećala loše ili bila bolesna ili gladna, nego što zbog stresa i obaveza nisam uspjevala redovito odlaziti pa je cijela priča gubila smisao...

Isprike, isprike, isprike... Obaveze su te možda mogle spriječiti da dolaziš na kontrole, ali što te spriječilo da se držiš te njegove famozne dijete? Jer da si je se držala ne bi sad imala toliki BMI. Opet bez uvrede.

Ne dolazi do uspravanja metabolizma jer tad ne bi dolazilo više do mršavljenja, a dolazi cijelo vrijeme! Osim toga, to je toliko niska razina kalorija da se organizam na nju NE MOŽE TEORETSKI PRIVIKNUTI tj. usporiti.

Naravno da mršaviš s 500 kalorija dnevno. Bazalni metabolizam nikada ne može biti toliko spor. Problematično postaje kada se vratiš na neki troznamenkasti broj kalorija. I uostalom, možda bi bilo dobro da ponoviš biologiju iz osnovne škole. Dakle od 1500-1000 kalorija usporava metabolizam, ali već ispod 1000 je premalo pa ne usporava.

Pa dalje... dvije punjene paprike i malo pire krumpira... Dijeta ima 500-700 kalorija, kažeš? Ako još ubrojimo doručak i večeru, jedan punjena paprika ne bi smjela imati više od 100 kalorija... Dakle dimenzije ovdje dolaze u pitanje, jer svi znamo što je 100 kalorija.
Moja mjera je inače jedna punjena paprika i malo pire krumpira, za što sam uvjerena da ima najmanje 500 kalorija (ako je veličina normalna).

Što se tiče balona, u tu sam proceduru krenula prije nego što sam krenula kod dr. Cara na nagovor prijatelja i kako ću na red za balon doći tek u rujnu čak mislim da neću niti otići na ugradnju...jer mislim da meni to u osnovi ni ne treba. Treba ljudima bez discipline koji se ne mogu kontrolirati

Bez uvrede, ali meni BMI 36 i samokontrola jednostavno ne idu skupa.

Ušla si u proceduru prije nego li si uopće čula za dr. Cara? A već si bila nekoliko puta (bezuspješno). Sada postoje dvije mogućnosti - procedura traje godinama. Ili si ti u zadnjih nekoliko mjeseci bila u više navrata kod dr.Cara, svaki put odustala i sam misliš da će ovaj put biti bolje.
A možda jednostavno ovaj zadnji put pokušavaš kod Cara jer te uhvatiila panika od operacije i sad se svim silama trudiš uvjeriti samu sebe da je osoba koju su svi nutricionisti popljuvali i kod koje nitko nije imao TRAJAN uspijeh, zapravo bogomdana.


Lady, a koji si ti slčuaj? Bila si kod Cara pa nisi uspjela? Pa sad ideš na sleev? Čuj, to ti je za ljude bez karaktera, ovim drugima je dovoljan i Car

S obzirom na to da mi je BMI 24, što je vjerujem u granicama normale, teško da bi itko napravio takav zahvat na meni.
Moj karakter jača jogging u 6 ujutro i fitness navečer po ovim vručinama. Ja ljude s karakterom srećem upravo tamo - u fitness dvorani. I ljudima s karakterom, vjeruj mi, niti Careva, niti ikakva druga dijeta nije potrebna.
Ja kod Cara nikada nisam bila, niti mi je to ikada palo na pamet, već sam imala prilike vidjeti tu dijetu i sve mi je skupa izgledalo kao dobra šala.
To što se ti sad pridržavaš tih gluposti, tvoj problem. To te uopće ne čini karakternom, već... pa neću reći naglas.

Ja ti isto tako mogu reći da svaki dan pojedeš po žlicu riže za doručak i ručak, a za večeu pola litre vode. Mršavljenje je zagarantirano, u svakom slučaju. I dal je sad taj način prehrane zdrav jer ćeš njime smršaviti. I da li bi bilo fer da ga hvališ i preporučuješ drugim ljudima?
Ti radi sa svojim zdravljem što god hoćeš, ali stvarno nije uredu uvjeravati ljude da je dijeta dr.Cara odlična za zdravlje i efikasna, jer iako je svakome sa imalo zdravog razuma jasno da nije, netko bi te mogao još i poslušati.
__________________
Yo soy un hombre sincero
De donde crecen las palmas
lady in red is offline  
Odgovori s citatom