Pogledaj jedan post
Old 07.01.2008., 16:29   #18
Thumbs up

Quote:
Tyrael kaže: Pogledaj post
Ja takodjer koristim PTC-ov Pro/Engineer.

Trenutno radim s WildFire 2.0, WildFire 3.0 i testna verzija WildFire 4.0



Sto se tice ovog navoda, moram reci da je dosta netocan!

Prvo, sam help je zamisljen bas kao help, a ne kao tutoriali. U samom helpu sasvim zadovoljavajuce su objasnjene stvari oko funkcioniranja Pro/Engineera, odnosno svih njegovih alata i funkcija.
Kako koristiti Help:
Help > Help Center > Global Search > odaberes modul, te upises zeljeni pojam, dobit ces i vise nego detaljan opis i objasnjenje naredbi.

Druga stvar koja u potpunosti nie tocna je cijena licence!!!
Cijena licence osnovnog modula se krece oko 6000 eura!, ovisno kakve su akcije kod prodavaca, te cijene idu i znatno nize (trenutna akcija 25 000 kn).
Svaki dodatni modul se naravno placa dodatno, cijene ovise o modulu.
Ista stvar vrijedi i za Catiau, osnovni modul je nesto malo skuplji od ProEa, (oko 7000 eura), dok sam Solidworks je otprilike 5000 eura.

Odabir modula ovisi o potrebama firme, znaci ako firmi nije potreban modul za analize naprezanja Pro/Mechanica, tada je bespotrebno davat 12k eura za taj modul...

Nadodao bi jos da od nedavno postoji Pro/Engineer forum na hrvatskom:

http://www.proegurus.com/
Pozdrav!
Bas se raspitujem za cijene programa i vidim da si napisao da CATIA kosta cca.7tis € a nasla sam na netu cijenu od 50tis€-jel to mozda sa svim modovima.Meni trenutno u firmi treba za celicnu konstrukciju za koju moram napraviti radionicke nacrte.
Da li mozda znas cijuenu XSTeel-a i StruCada?
Lijep pozdrav!
esperanza0905 is offline  
Odgovori s citatom