Pogledaj jedan post
Old 11.02.2011., 14:07   #18
Ovako

Imam običan dimnjak zidan malom ciglom,znači da mu je promjer 14x14 cm,počinje iz dnevne sobe i visok je oko 9-10 m od poda,znaći od priključka 7-8 m. Taj dimnjak sam dao nazidati prilikom obnove ratom razrušene kuće a jer sam oduvjek planirao jednog dana ugraditi kamin, međutim pošto klasični kamini trebaju min.200 mm taj moj plan nikad nije realiziran, a i nije baš nešto bilo potrebe jer mi centralno na grijanje dobro radi na drugi dimnjak od 200 mm. E sad je situacija drukčija i zbog cijene plina a i zbog činjenice da sad prve kamine kojima ne treba 200 i više mm.

Da ne duljim.
Za probu ove godine sam posudio Amity kamin i priključio na gore spomenuti dimnjak od 140 mm i ložim na drva od 6.12.prošle god. i mogu reći da gori kao luda, čak i previše jer mi se parket okolo rasušio, kad otvorim cug sve bruji,međutim kod takvog grijanja problem je ravnomjerno grijanje svih prostorija i kata.

E sad mene zanima dali bih ja mogao na taj dimnjak priključiti ovaj kamin te ga priključiti na postojeće centralno te tako riješiti grijanje gornjih prostorija.
Još sam si zamislio da bi na taj BARNI C25 "pridodao" oko dimovodne cijevi ovakav namotaj od bakrene cijevi na postojeće koje već ima BARNI C25 te tako povečao učinkovitost.

Hvala unaprijed za sve konstruktivne ideje i savjete!
TONI-VU is offline