Pogledaj jedan post
Old 03.11.2011., 15:23   #20
Quote:
putnick982 kaže: Pogledaj post
Kupujem auto od pravne osobe, tocnije od poduzeca koje se bavi prodajom auta. Auti su kupljeni od firme XY sluzili su kao sluzbeni. Prepostavljam da je ta firma XY uzela aute na leasing, pa me zanima kako da ja znam da je firma koja meni prodaje aute zbilja vlasnik auta, a ne npr leasing kuca? Sorry ako glupo zvuci, ali u tim stvarima sam pocetnik...I na sta jos moram pripazit, vezano za te formalne stvari, ne mislim na stanje auta...Pomagajte, hvala
Ako je firma XY uzela auto na leasing, onda mora imati prvo račun od leasinga na sebe i potvrdu da je leasing otplaćen. Pošto je kažeš auto prodan auto kući, firma XY ga prodaje po računu auto kući. Zatim tebi firma koja ti prodaje auto izdaje račun na tvoje ime, a za registraciju moraš priložiti sve račune, dakle račun između leasinga i firme XY, račun između firme XY i auto kuće i račun između tebe i auto kuće. Prvo provjeri da li ta auto kuća ima sve to (prometnu dozvolu, knjižicu vozila, policu ako vrijedi registracija, da li je odjavljen ili nije i da li ima ta oba računa i potvrdu o otplaćenom leasingu).
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom