Pogledaj jedan post
Old 12.04.2003., 23:56   #2
Baš sam o tome pričala s frendicom koja je na medicini. Ja sam smanjila pušenje al isto mi je bed prestati, priznam - zbog straha od debljanja. Istina je da su se ljudi svi koje znam da su prestali - zdebljali.

No činjenica je da su se zdebljali jer su više jeli. Samo zato. Jedna frendica me dugo uvjeravala da ona nakon pušenja uopće nije više jela već su joj se kile od zraka naslagale (yeah, right ). Moj tata se isto udebljao ali on prizna da se prejedao nakon što je ugasio zadnju cigaretu.

Frendica s medicine veli da ti je potrebna snaga volje nakon prestanka pušenja, nećeš se zdebljati od zraka ali činjenica je da masa ljudi nesvjesno jede više nakon prestanka pušenja. Zato treba kontrolirati želju za žvakanjem pa kile neće ni dolaziti. Istina je da cigareta ubrzava sama po sebi metabolizam nekih 10% ali opet nije to razlog da svaku dobivenu kilu pripisujemo prestanku pušenja.

Mene je strah da se neću moći kontrolirati za stolom ako totalno odbacim cigarete. Ne bojim se da ću se zdebljati od zraka već se bojim navike koja će se maybe u meni stvoriti (konstantno grickanje)..

Makar, prošle godine prestala sam pušiti na 3 mjeseca i nisam dobila niti jednu kilu, ali tada sam se bavila sportom pa možda ni to nije loša opcija, cigaretu zamijeniti kretanjem... Onda valjda garant nema debljanja.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom