Pogledaj jedan post
Old 28.09.2013., 13:29   #48
Quote:
SgtHartmann kaže: Pogledaj post
Prvi put otvaram temu na ovom podforumu.Volio bi cuti sto vi pomislite kad cujete kad netko stalno naglasava da ima svoje "ja" ili/i da se nekom savjetuje da mora imati svoje "ja"?Cemu naglasavanje vlastitog postojanja kad je ono toliko ocito?Cemu naglasavanje sebe opcenito?Nikada nisam uspio dokuciti sto netko zeli reci, kad ima poriv sebe spominjati u bilo kojem drugacijem kontekstu osim ocitog.Nervira li vas takvo ponasanje?

Ukoliko nije postapalica, naglasavanje sebe u bilo kojem drugom kontekstu osim ocitog je definitivno znak da postoje duboki problemi sa osnovnom percepcijom vlastitog identiteta.Nikada jos do sada nisam sreo covjeka, koji racionalno barata domenom vlastitog samopouzdanja da upotrebljava "ja" u gore spomenutom kontekstu.

Takvi ljudi imaju takodjer poriv spominjati sebe u svim mogucim varijantama kad nesto prepricavaju da mi ne bi slucajno propustili njihov osvrt na problematiku o kojoj se diskutira.Obicno se u takvim izlaganjima 5 puta spomene "ja", 10 puta "meni" i neizostavne varijante "sebe","sebi","sobom" jedno 13 puta.

Mislim da se radi o vrlo nesigurnim ljudima za koje se ponekad i kaze da imaju samopouzdanja samo zato jer nepregledno puno puta vezu sebe uz neku pozitivnu argumentaciju pa ih se na taj nacin i asocira.Teski ljudi za podnositi i zato prakticiram odmicanje
Imati svoje "ja" znači imati svoj vlastiti stav, misliti svojom glavom, a ne tuđom odnosno povoditi se za famoznom većinom. Ono, kako većina misli, tako ću i ja. Ovo kad netko spominije sebe 100 puta, to je sebičnost i egositičnost, ali je to za drugu temu.
ivana245 is offline  
Odgovori s citatom