Tema: RTG snimanje
Pogledaj jedan post
Old 16.04.2010., 21:11   #11
Quote:
Miss Bathory kaže: Pogledaj post
ali općenito procjena displazije je nažalost uvelike objektivni "dojam" same rtg slike. zato su česta ta odstupanja HD B, HD C i sl.
Ortoped specijalist itekako zna razliku između A, B, C, ŽNJ kukova

Quote:
sedacijom
ili anestezijom Ovisno o psu. Češće anestezijom.

Quote:
i nije mi jasno zašto HKS ne propiše čije nalaze priznaje....ovako se prelako izmulja sve i svašta.
pa propisali su Priznaju samo snimke s faksa, iako oni nepropisno rade te snimke i to s vrlo lošim (starim) aparatom. FCI je propisao jasno i glasno postupak i dao neke parametre što se tiče snimanja kukova, ali znaš kak to ide u "Lepoj Našoj" Ali nitko te ne sprečava da odeš u neku drugu, profesionalniju kliniku koja je ovlaštena od strane FCI-a pa napraviš snimke tamo (Ljubljana, Matko...) i poslije ih samo ovjeriš i ovdje, ili dodatno snimiš ovdje reda radi (ako je za rodovnicu i uzgojnu. Da imam uzgojnog psa sigurno bi tako napravila. Ovako sam slučajno saznala kad sam snimke i nalaze s našeg faksa pokazala u Sloveniji. Prvo su se sablaznili nad kvalitetom (što je i meni laiku bilo očito jer su bile mutne), zatim mi je odokativno rekao da je to puno gore od B, a kad je snimio, potvrdio je D. Živio vet faks.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom