Pogledaj jedan post
Old 18.11.2004., 16:04   #17
Mozete li vjerovati da ovdje ako mijenjas adresu, samo kazes na kojoj si adresi bio do tada i koju zelis da novu upisu.
To je SVE. Ni obrasca nema, zena utipka u comp, tebi isprinta i mozes ici. Ne kosta nista.
Sorry, kosta nekaj sitno, taman mi na pamet pada, ali blagajna je u hodniku, platis i to je to.

Izvod iz maticne knjige rodjenih ili slicno mozes telefonom naruciti, posalju ti doma.

Putovnicu mi je suprug u 15 minuta promijenio kad mu je trebala hitno, morao na put, a stara istekla.
Za onu EU je predao zahtjev, dosla za 2 tjedna jer ta ide preko Berlina.

I njemacka drzava funkcionira.

Znam da vi tamo nemate izbora, a i ja sam bila mirnija dok sam bila doma i mislila da je to "normalno", no 20 godina imam priliku gledati da MOZE jednostavnije i drugacije i manje sranja imaju nego kod nas. Za nekakvu domovnicu culi nisu, kod nas je skoro za kupiti kruh trebas pokazati. Pitala sam ih prije godinu dana koliko puta jos moram domovnicom dokazati da sam Hrvatica i kako misle da sam prethodne dokumente dobila ako nisam? Na Dolcu kupila ili kaj? "Takav je zakon" je bilo sve sto sam cula, jebo ih on.
Zar nikoga u HR nema tko ima dovoljno pameti i dovoljno "moci" da pojednostavni prokletu papirologiju?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline