Pogledaj jedan post
Old 09.05.2010., 22:21   #17
Quote:
Hylonome kaže: Pogledaj post
Nisam baš upućena u simboliku i astrologiju, ali me zanima: na slici strijelca, je li ovo desno pustinjak (kao tarot karta)? Koje je značenje toga?
Je, to je pustinjak, bas kao u Tarotu.

On predstavlja onaj dio Strijelca koji traga za svrhom i za istinom, koji se namjerno odvojio od svakodnevnih svjetovnih stvari kako bi se posvetio sebi i pronasao svoje istinsko (u astrologiji se cesto kaze "vise") Ja.

Pustinjak je mudar i skroman covjek koji se ne oslanja na proslost niti razmislja o buducnosti, nego svjesno zivi u sadasnjosti. On zna da covjek u samoci razmislja i osjeca na potpuno drugaciji nacin nego kada je medju ljudima i stoga njegov put nije kazna niti prisila vec dobrovoljno odabrani nacin trazenja vlastitog smisla. On je zreo covjek iza kojeg su vec mnoga zivotna iskustva stoga on sada jasnije uvidja mnoge prozivljene situacije te njihove uzrocno - posljedicne veze.

Strijelac tezi iskusiti od zivota sto je vise moguce da bi Pustinjak u njemu sirio svoje znanje i shvacanje (Jupiter). A sto je njegovo znanje o zivotu vece i bogatije to se vise priblizava spoznaji da pravi uzroci svih stanja i zbivanja u ljudskom zivotu izviru iz one druge, "vise" dimenzije naseg postojanja, naoko nevidljive, a ipak (njemu) ocito prisutne. To je dimenzija Jupitera, viseg i obuhvatnijeg znanja i shvacanja, viseg Ja. Strijelac, bas kao i Pustinjak, trazi svoje vise Ja, svoj iskonski dom, prvo po velikom i cudesnom svijetu, a zatim unutar samoga sebe.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom