Tema: Papa test
Pogledaj jedan post
Old 12.05.2008., 23:27   #7
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Curke, jel Vi to što kužite. Rekla mi je danas med. sestra da mi je test graničan, pa ga moram ponoviti u KBC. Pa je nešto spominjala 2c. Znam da ih ima do papa 5, i što je to, a što je to 2c i što znači test je graničan. Ako mi je test pozitivan što mi slijedi, nisam baš upućena. Što kad je Papa 3 ili Papa4? Ako netko znam molim da mi objasni?
neznam na kakav ti test misliš,uglavnom ovo što si rekla da ima do papa 5 zbilja neznam na šta misliš jer takvo što nepostoji,uglavnom papa test se sastoji od nekih općih podataka kao npr. imena ,prezimena,datuma rođenja,datuma uzimanja pape,broj abortusa,spontanih ,rađanja itd. te od nekih natuknica koje su bitne samo za doktora tipa dali je uzorak dobar za analiziranje ili nije,dali treba ponoviti uzorak itd. te se sastoji od onoga što je nama bitno a to je natuknica o mikroorganizmima i onda ti tamo piše par navedenih čestih mikroorgnizama tipa gljivica ili ti fungi,mješane flore,bacilusa vaginalis,trichomonas,gardnerela i onda ako šta imaš od toga to ti označe i označe dali imaš upalu od tih ili nemaš jer neki su mikroorganizmi prirodni u rodnici i nemoraju se liječiti ako nije kvačica na upali što znači da ih nema u povećanom broju da izazovu upalu,isto tako pod te mikroorganizme spada klamidije i hpv koji se mogu otkriti papa testom i nemoraju jer za ta dva mikroorganizma papa nije precizan,znači tebi na papi oni nemoraju biti zakvačeni a ti ih možeš imati-njih točno pokazuju brisevi i tipizacija hpv-a,ovi svi mikroorganizmi koje sam nabrojala se na papi nalaze s lijeve strane testa,na desnoj strani isto što je nama bitno pišu cinovi-to su stupnjevi oštećenja i zahvaćenosti tkiva a njih najčešće uzrukuje hpv ali mogu i česte upale i njih ima tri,znači CIN I,CIN II i CIN III,nakon cina III slijedi karcinom in situ,ako imaš neki od cinova oni će biti zakvačeni i pisati će gdje se nalaze jer se papa uzima sa tri brisa a to su cervix,endocervix i vagina ,znači to 2 c šta si napisala može značiti taj CIN II jer to 2 c nepostoji na papi,sad trebaš ići ginekologu jer ako je CIN II moraju se dalje poduzeti mjere i testiranja da se vidi od kuda taj cin dolazi,znači dali dolazi od hpv-a ili od čestih upala i zato se radi tipizacija hpv-a koja će ga potvrditi ili demantirati i kod cina se radi kolposkopija da se vidi taj cin i da se uzme komadić tkiva za analizu(biopsija) jer papa test isto nemože sa sigurnošću odrediti stupanj cin-a a biopsija daje točan rezultat,znači tebi može na papi biti cin II naprimjer a biopsija pokaže da je cin III i znači onda se vjeruje biopsiji jer ona daje točan rezultat,i na kraju pape s desne strane još pišu dali postoje kakve atipične stanice koje mogu biti od karcinoma na primjer i na samom dnu piše kada se opet treba ponoviti nalaz i dali treba kakva druga pretraga,to je papa test.znači ti najbolje odi ginekologu jer ako je cin II onda ćeš morati poduzeti neke druge mjere i postupke ali to će ti reći ginekologica.
valneahana is offline