Pogledaj jedan post
Old 23.08.2003., 00:58   #14
Nadovezala bih se na afrin post o soc. i boljim školama. Npr. kada sam ja kretala u školu sjećam se da se onda govorilo koja je škola "popularna" odnosno u kojoj školi rade "bolji" učitelji. Nisam išla u popularnu školu i posljedice iz nekih "važnih" predmeta osjećam i danas. Npr. moja učiteljica iz matiša nas je na satovima umjesto matematike učila o domačinstvu, u sedmom i osmom razredu (gdje je znanje/ocjene presudno u koju ćete se srednju upisati) učila nas je kako da "upecamo" bogate dečke kako bi se bogato udale kao što je i ona Na satovima se između ostalog obavezno šminkala i čistila cipele papirnatom maramicom i kremom za ruke, češljala se i divila učenicama koje su imale dugu kosu kao i ona (inače je preferirala djevojčice), u vrijeme rata kada su u naš razred dolazili i odlazili djeca izbjeglice i prognanici žalila se kako doma nema šta jesti, a vozila je tada dva nova auta (Renault Shamade i Opel Vectru), a muž joj je bio poslovan čovjek koji je tada radio u inozemstvu, živjela u vili u mom gradu. Sjećam se tih njenih riječi jako dobro, jer sam i ja kao mnoga ta nesretna djeca često za ručak jela kruh i margarin.
Skupo sam platila tu matematiku u srednjoj školi.

Učitelj tjelesnog je uvijek bio pijan i hvatao bi djevojčice u garderobi.
Učiteljica hrvatskog je također pila i forsirala je na pisanju sastava, ostalo gradivo kao npr. gramatika njoj su bili nevažni.
Učiteljica likovnog - ludara teška, stalno po bolovanjima ili u nekim pripremama za privatne izložbe.
Ostali učitelji su bili ok - ti su učitelji inače iz boljih škola došli u našu.

Stara je skužila da je naobrazba u toj školi iz nekih predmeta ispod svakog nivoa, ali onda je već bilo kasno za premještanje u drugu školu.
Zato pazite u koju školu upisujete svoje djete. Nisu sve škole iste!
Paw is offline  
Odgovori s citatom