Pogledaj jedan post
Old 11.03.2008., 22:39   #8
Moj njemački ovčar, sada je star 7 i pol godina, od prvog cjepljenja protiv bjesnoće, dobiva još i to neko cjepivo protiv tih nekih zaraznih bolesti (parvoviroza, leptospiroza.... šta ja znam šta već sve ne). Znači, uvijek dobije dvije injekcije i to obje odmah. Prva je protiv bjesnoće i ta je obavezna, a druga, vet.je rekao nije obavezna (znam puno ljudi čiji psi nisu nikad dobili to cjepivo), ali ako hoćemo da ga zaštitimo protiv te bolesti da onda dobije i to. I normalno da mu to dajemo svake godine, pa kako ga ne bismo zaštitili, hvala Bogu da ima nešto da se može bar od nečega zaštititi. Tako da mi svake godine uz injekciju protiv bjesnoće, koja je otprilike 120,00 kn uključivši i one tabletice protiv parazita, platimo još i kojih 100,00 kn za to drugo cjepivo. To je sve uredno u knjižici, naljepnice su unutra, sve registrirano i nikad nisam primijetila bilo kakve nuspojave, promjenu ponašanja ili neku reakciju na bilo koje od tih cjepiva. Napominjem još jednom, oba cjepiva dobije odjednom, znači dvije injekcije i to ne zato jer mi to tako hoćemo nego zato jer vet.tako kaže.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom