Tema: Hemoroidi
Pogledaj jedan post
Old 01.10.2008., 15:03   #607
Quote:
marko426 kaže: Pogledaj post
Pa to stanje brojim vec u nekih par godina ali u zadnje vrijeme sam poceo to osjecati da je tu.uzas jer ja kad ti vidim bijelu kutu od doktora ja sam gotov,oduzmem se cili a kamoli jos operacija to ti ne mogu opisat.od cega to nastaje
Sad si me malo zbunio, jer naime apsces obično brzo napreduje, u nekoliko dana, tjedana, najviše mjeseci, a ti kažeš više godina... Možda su to ipak onda hemeroidi, iako bi moglo biti i nešto gore, u svakom slučaju mislim da moraš doktoru, nemoj se nikako bojati! Iako shvaćam da ti nije ugodno, eh, a tko voli ići doktoru iako kad se mora - mora se!
A što se tiče ovog pitanja - od čega nastaje apsces: Može biti više uzroka, iako je najčešći uzrok upala analnih žlijezda od koje sve krene. A može čak krenuti i od tako banalnog uzroka kao urasla dlaka. Uglavnom, da skratim - infekcija se postupno širi u dubinu, tkivo se upali, počme se stvarati šupljina koja se ispunjava gnojem i koja sve više raste, tako da mnogi pomisle da je riječ o tumoru. Ako se pre dugo čeka, obično nastane fistula, koja obično probije u crijevo, te se gnoj spontano drenira kroz crijevo. A to je vrlo opasna situacija, koju je bolje izbjeći. Nadam se eto da nećeš morati na tu operaciju, ali ako slučajno budeš morao, nećeš se ni stići bojati, jer odmah ćeš dobiti infuziju kroz koju će ti ubaciti sredstvo za uspavljivanje i odmah ćeš fino zaspati, a kad se probudiš - operacija će već biti gotova i sve će biti OK!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom