Pogledaj jedan post
Old 02.11.2012., 22:56   #1
Roditelji školaraca - brige, pitanja, problemi...

izdvojeno iz teme "pišete li djeci zadaće i lektiru".
zamišljeno kao topic podrške roditeljima školaraca u vezi svih sitnih i ne tako sitnih školskih briga.
tihonsee


Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
meni je segrt hlapic omiljena knjiga iz djetinjstva


ak je tak sigurna da ste skinule sa interneta, kaj nije pokazala link odakle ste skinule?

al drago mi ej da kuzi da to nije dijete pisalo
kolko ja slusam od klinaca sa kojima radim, vecina profesora, ili nema pojma, ili presuti da vidi je skinuto sa interneta.
Ma naravno da zna da dijete je pisalo, da smo pomagali. Čak nam je rekla da dopušta na prvoj lektiri da pomognemo tako da joj to nije bilo neko iznenađenje. Ona je znanje odnosno da li su pročitali lektiru provjerila blic testom a mi roditelji smo se međusobno ružno gledali jer je raska unijela pomutnju među nas.
I ok, dobro, odrastao čovjek može to svesti na jedan list ali nisam sigurna da su oni to u stanju u 3 razredu.
Baš ću vidjeti na slijedećoj lektiri..
Inače - da pitam, kažem - možda se pojadam..
Dijete mi kaže razrednica palo u ocjenama. Otvori mi imenik a unutra 4,5,4,5...
Malo me zbunila. Je, istina, u prvom i drugom razredu je to bilo 555555 pa 4 ali mene ova situacija nije zabrinula. Posebno jer samostalno radi i uči i recimo da je su ove ocjene 4,5,4,5 njezine realne ocjene koje je eto - sama zaslužila. Plus to ja ima krilaticu da postoje ostale ocjene osim 5 i da je 4 isto dobra ocjena.
No, razrednica nije zadovoljna i čak je kćerki rekla da je popustila.
Meni je fakat glupo sada reći: "čuj mala, ne želim vidjeti četvorku u imeniku"
Pa dijete bi totalno stavila pod stres. Da vidim da ima dvojke i trojke sigurno bih reagirala. Ovako - nekako ne znam što točno da radim.
Malo sam je ispitala gradivo i frajerica zna. E sada, na testu - pismenom - definitivno zbrlja i dobije četvorku. Zašto? Ne znam ali zbrlja. Za zadnju četvorku kaže da ju je smetala voda koja je stalno curila iz pipe u učionici
Da li treba toliki pritisak raditi na djecu? Da li četvorka znaći da će u budućnosti se to pretvoriti u trojku pa u dvojku..
Iz mog životnog iskustva ne. Što vi mislite.
Ako sam fulala na temi - ispričavam se...

Zadnje uređivanje tisi : 03.11.2012. at 22:16. Reason: moderatorska nadopuna
Ribež is offline  
Odgovori s citatom