Pogledaj jedan post
Old 03.07.2003., 23:19   #4
Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Quote:
ninocka kaže:
Neznam jeli to od tog kaj preveć ili premalo razmišljam ili to uopće nema nikakve veze s time. Naime, kad nešto radim, po glavi mi se prošaraju misli koje znam da nisu dobre i da su loše i nepotrebne, al ipak dolaze. Ja se borim protiv toga premda nije lako. Na primjer, kad mi je najljepše i kad se družim s nekim, dođu mi misli koje se svode na to da želim druge učiniti ljubomornima i da vide kak je meni lijepo - ali ja to ne želim(!!!). Znam da je to loše i beskorisno.. Onda trebam malo vremena da se sredim, al pak tad ovaj drugi počne pričat i jednostavno se sve zbrčka! Nekad se jednostavno uspijem uživit u moment i uživat, u sadašnjosti, trenutku - i tad mi je najbolje. Dok, nekad, što je češće, razmišljam - uh, što bi bilo da nije tako, kako ću ja i drugi na to poslije gledati itd. Čini mi se da se malo preveć opterećujem nepotrebnim razmišljanjima.
Nedavno sam razgovarala o tome i shvatila štošta. Ako mi je lijepo, ne trebam toga biti svjesna i razmišljati tipa "kak mi je sad lijepo, neznam hoće li se ovo ikad više ponoviti" ili pak s druge strane "što će drugi reći na to? hoće li mi zavidjeti?" Ovo potonje pitanje me u zadnje vrijeme sve češće proganja. Ja ga se želim rješiti!
Ova tema je postavljena na krivom podforumu. Ovo nije psihologija, a jos manje psihijatrija ili psihoterapija,nego filozofija.
Bilo bi daleko bolje, da o tome pokusas razgovor sa strucnjacima za takve probleme i povedes ovo dvoje sa sobom, jer i oni trebaju pomoc kao i ti.
Dakle, ovo nije tema za filozofiju, nego za gore navedene domene.

Ako se zelis rijesiti svojih fiktivnih ideja onda potrazi adekvatnu terapiju, jer to su psiholoski problemi, pa ako ih ne rijesis na vrijeme, mogli bi postati i psihijatrijski.
Pozdrav!
M.

Zadnje uređivanje Meta12 : 04.07.2003. at 09:20.
Meta12 is offline