Tema: Madraci
Pogledaj jedan post
Old 11.10.2012., 13:22   #3806
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Nisam zaboravila napomenit nista od nabrojenog gore , to je tako [valjda se podrazumjeva ]To je velika investicija slazem se ali je investicija za zdravlje .
Tempur -pedic zna se sta je i kolika je cjena [moze varirat od velicine i vrste madraca ,naravno ]
-donji dio madraca ? pa ide ovako [nebudi mi lino pogledat u garancisku knjigu ]]
12 inches high [ nekih 30-ak cm ]
7 inches tempur hd
2 inches extra soft tempur es
2 inches Dual airflow system
pa sada ja sa tih 2 inches [oko 5 cm ] obicne [sta vi kazete ] PU mogu zivit
15 god garancije pokriva 75% i ide do 25 god tu je pokriveno 50%
mislim da je to jako fer .
Dozvoljeni gubitak pjene je 03% po godini koristenja .
Naravno kad kupujete da vas pitaju tezinu dviju osoba po tome kupujete Nazovimo debljinu i cvrstocu madraca idu od 20-35 cm 'debljine ''

i dalje tvdim vridi svaku kunu .
o kojem se točno modelu radi? pitam zato što je jako neobična kombinacija pjena. prilično sam siguran da specifikacija koju ste napisali nije točna.
U tempuru sigurno nisu stavili u gornji sloj tempur HD pa ispod Tempur extra soft, jer to nema nikakve logike.
Pretpostavlljam da je točan sastav:
2 in tempur ES
2 in tempur HD
7 in dual airflow

...ne tvrdim, pretpostavljam !!!

Čak i ukoliko nisam u pravu i madrac stvarno ima raspored pjena koji ste naveli i dalje ja tih par cm PU pjene bitan faktor i nije mu mjesto u proizvodu tog cijenovnog razreda.
Što se tiče gubitka pjene, na garanciji koju ja imam na madrac koji je kupljen prije cca 5 godina piše: " Vaš tempur madrac i podnica imaju 15-godišnja jamstvo po slijedećim uvjetima:
Madrac i podnica će biti zamijenjeni bez dodatnih troškova za va, ukoliko se u prvih 5 godina pojave strukturna oštećenja. To se neodnosi na normalno povećanje mekoće Tempur materijala ili usporenijeg rekonturiranja jer se to ne odražava na bitno svojstvo Tempur materijala da otklanja pritisak tijela o podlogu i ne kompromitira krvni optok.
Jamstvo pokriva takvo propadanje Tempur materijala koje rezultira vidljivim spuštanjem visine većim od 2cm , ukoliko isto nije povezano s neadekvatnom podlogom na koju se stavlja madrac.
Navlaka ima jamstvo 2 godine, a isto se odnosi na grešku u materijalu ili loš uradak. Kod uvažene reklamacije u prvih 5 godina transportni troškovi idu na naš trošak, a poslije 5 godina na trošak kupca. itd...."

Nisu to loši madraci, ali nije sve tako bajno kako izgleda na prvu. I još jednom napominjem da su jamstva od 15, 20 ili 100 godina običan marketinški trik. Jamstvo koje sam gore citirao je izdano od uvoznika za Tempur u RH i ovjereno od prodajnog mjesta koje više ne postoji. Takva su jamstva nepovediva. Za 15 godina možda neće biti Tempur tvornice i što onda?

Ovo nije napisano da popljujem Tempur. Kao što se vidi i sam sam vlasnik Tempur madraca, ali sam svjestan da sam ga debelo preplatio. poslije 5 godina upotrebe PU pjena je naravno izgubila elastičnost, a visco je drastično mekši i ulegnut. Navlaka od "američkog stretcha" je zamijenjena odavno.
afoj is offline