Pogledaj jedan post
Old 27.05.2005., 15:39   #6
Quote:
Toco1980 kaže:
Nije. Koliko mi je poznato, normala je između 3,5 i 6 (ili 6,5... ne znam sad napamet)...
normalne vrijednosti koncentracije glukoze u krvi su od 3.3 do 6.1 mmol/L, za punu krv

misko, pogledaj na sto ti je izbazdaren apartic kojim radis mjerenja, na punu krv, ili na plazmu (u plazmi je koncentracija visha)

obicno su nataste vrijednosti nesto nize od gornje granice. ali 5.2 nije frka, dok 7.2 svakako odstupa od normale

Quote:
Toco1980 kaže:

Uglavnom ne moraš se zabrinjavati - da te lupi dijabetes natašte bez ikakvih inzulina i ostalih preparata bi sigurno imao preko 10.

ovo je netocno. kod tipa 2 u pocetku bolesti vrijednosti nataste (bez medikamenata) cesto se krecu ispod 10 mmol/L. inzulin se ne daje tipu 2 prije nego sto se ispitaju sve druge mogucnosti.

kod tipa 1 inzulin se ukljucuje odmah, ali to je sasvim druga bolest, ciji simptomi nastupaju NAGLO.

Quote:
Toco1980 kaže:

A šećer sam od sebe može narasti zbog bilo čega (stresa, nekakvog uzbuđenja, pa čak i same pomisli na slatko; - npr. vozači Formule 1 nakon utrke imaju u krvi šećera ko jedan prosječni dijabetičar)...

Ali kako rekoše ljudi, dobro bi bilo napraviti test opterećenja glukozom da se vidi...
ne znam kakve su vrijednosti secera kod vozaca formule 1. medjutim, "prosjecni dijabeticar" ne postoji. postoje ljudi koji su dobro regulirani - pa im NAJVISE vrijednosti glukoze u toku dana ne prelaze 8, eventualno 9 mmol/L. postoje i oni loshe regulirani, kojima su seceri all over the place, ali to nisu PROSJECNI dijabeticari. takvo stanje tokom godina rezultira ozbiljnim zdravstvenim problemima.

misko, odi napravit OGTT. najbolje da se pokusas javiti na v. vrhovac, ako si u zagrebu.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom