Pogledaj jedan post
Old 05.07.2006., 02:14   #11
Čak i ako nije maligna, o tvojoj cisti bi trebala ozbiljno voditi brigu. Moja je prijateljica upravo imala spontanu perforaciju ciste. Ona se samo nije osjećala dobro i došla je u bolnicu, a bolnički liječnici joj taj prvi dan nisu povjerovali, nisu ''uspjeli'' dijagnosticirati o čemu se zapravo radi. Sutradan je naravno bilo vrlo opako. Morali su joj odstraniti i jajnik i javovod, čistiti utrobu, za malo je ''otišla''. Stoga ni slučajno nemoj zanemariti cistu, bez obzira na markere. Ako liječnici smatraju da nije nužna operacija odmah, prati se pažljivo, nemoj zanemariti svoje simptome. Svakako obavi uredno sve pretrage da znaš točno svoju dijagnozu. Liječnici dosta znaju i dosta toga mogu napraviti, ali ne možeš se osloniti na njih. Radi se o tebi, tvom tijelu i ti si odgovorna za sebe. Ako ne znaš dovoljno, nauči. Ovo ti govorim iz svog iskustva. Ni liječnici te ne uzimaju ozbiljno ako ti nisi aktivna i suradnički raspoložena i zainteresirana. Možda bi trebala pogledati www.geomin.com.hr jer je tamo obrađen mehanizam antitumorske aktivnosti geomina, možda uspiješ na taj način rješiti problem. Navodno on uspješno sanira ciste. Ali ako ti liječnici savjetuju da ideš odmah na operaciju, nemoj odlagati. Nakon dramatičnog iskustva s mojom prijateljicom, obećala sam sebi da ću reagirati na svaku cistu za koju čujem.
ole is offline  
Odgovori s citatom