Pogledaj jedan post
Old 11.10.2007., 22:27   #33
DARU rekla si

Pa bi trebali voljeti svaki dan drugu osobu? Ljubav je sloboda izbora. Ali - IZBORA. I ako jednu osobu IZABEREŠ, onda joj nisi ni tamničar ni zarobljenik. Ta osoba postaje tvoj - IZBOR. Ali - da, samostalne osobe na svojim nogama bi trebale ulaziti u brak. I tada se ne bi uništavala ljepota ljubavi.

Slažem se s tobom u potpunosti. Možda nisam bila dovoljno jasna pa misliš da zagovaram mijenjanje partnera. Slažem se da je ta osoba IZBOR i to naš i da joj nismo ni tamničar ni zarobljenik. Apsolutno je bitno tko stupa u odnos, ne samo partner nego kakvi smo mi. Slažem se kao što si rekla da to trebaju biti samostalne osobe na svojim nogama. To je bitan preduvjet skladnog odnosa. Sa papirom ili bez njega.

Ali ...ono što će djevojka tolerirati svom dečku i smatrati normalnim kao žena neće više. Da ne pišem eseje i ne nabrajam ali od potrošnje novaca, preko druženja, pa do korištenje slobodnog vremena, odjevanja, zabave, hranjenja, prijatelja, prijatljeica .... odjednom svagdje se postavljaju ograničenja.

Gdje si bila, kad ćeš doći, kud ideš, tko ti je ta, zašto se ovako kasno vraćaš? koliko si potrošio,?zašto si to kupio bez da me konzultiraš?, zašto me nisi pitala? obavjesti me, javi se, zašto si išao sam, a mene nisi poveo... zašto pričaš sa tom ženom ....ne razgovaraj s tim muškarcem, ne sviđa mi se.... makni te cipele... zašto ne ideš s menom u kazalište, promjeni kanal, masiraš me tim utakmicma, više voliš nogomet od mene ... ne jedi na kauču... opet moram kupiti mrvice... zašto si opet na telefonu .... opet izlaziš sa prijateljima, a ja ...

Potpisivanjem papira država i društvo vam daju pravo da zahtjevate polaganje računa jedno drugom.

To polaganje računa narušava osobnu slobodu. Iznakazuje ljubav. Uništava ljepotu. Ta kontrola ponižava partnere. To nasrtanje na osobne granice čini brak ružnim a partnere nesretnima. Pa ti kaži da to nije tako, ali ja ću te pitati pokaži mi te golubiće koji su živjeli happily ever after....
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom