Tema: Utrogestan
Pogledaj jedan post
Old 18.12.2007., 21:46   #12
Krvarenje u ranoj trudnoći i Utrogestan

Molila bih vas za savjet... Danas sam na 5+1 i na prvi pregled sam naručena u ponedjeljak. Međutim, danas popodne primjetila sam krv na papiru nakon mokrenja. Strašno sam se preplašila i odmah s MM otišla u bolnicu na hitnu. Tamo me pregledala liječnica ručno i UZV. Zaključak je bio da je to tek sukrvica, jer se krv slabo vidjela. Nakon toga na UZV je vidjela "strukturu nalik na GV" promjera 5 mm. Uglavnom, zaključak je bio da je moguće da je to krvarenje bilo zbog prilagodbe organizma na hormone, ili zbog toga što mi je tada normalno trebala biti menstruacija (ali nije). Pustila me kući i rekla da se javim u slučaju jačeg krvarenja ili bolova. Na kraju je rekla da će mi dati Utrogestan 3x1 tableta dnevno. Oralno, ne vaginalno upravo zbog te sukrvice.
Sad dolazi moje pitanje: nisam sigurna da li da uzmem lijek. S obzirom da u uputama za primjenu Utrogestana piše da se smije uzimati samo u prvom tromjesečju i to samo vaginalnim putem, a i zbog toga što mi je krvarenje u međuvremenu prestalo.
Sigurna sam da vas ima dosta s ovakvim iskustvom... Hvala na pomoći
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom