Pogledaj jedan post
Old 20.04.2012., 11:56   #67
http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...%A0engenu.html

Ovo se već par dana vrti po novinama, a pazi frajere, najjače su ekonomske zemlje Europe i Svijeta pogotovo ti Francuzi i Njemci , a ovi siromašni sa par miljuna stanovnika trebaju čuvat granice da ni muha ne prođe ilegalno. Pa bože, nema problema, jesmo "unija" ? jel si pomažemo ? pa nema problema, niko sretniji od mene da ja što prije upadnem na policijsku akademiju koju čekam već godinu dana, neka nam lijepo ti frajeri i bogate zemlja sa sjevera svake godine daju miljardu eura za financiranje policije i par tisuća novih policajaca za granice te kupovinu velikog broja najmodernijih tehničkih pomagala, 2-3 helikoptera sa svom pratećom opremom za snimanje terena u svim vremenskim uvjetima bez obzira jel dan ili noć i neće biti problema ni za koga. Nego oni tebe malog sa 4.4 miljuna stanovnika ostave i kažu snađi se druže, pa ne možemo mi financirat 20 000 policajaca samo radi zaštite granica ko oni sa našom ekonomijom.

Kako to bijedno funkcionira u toj Europi, stvarno već počinjem vjerovat u analize mnogih svjetskih stručnjaka kako ta Europa sve više kreće prema kolapsu i raspadu. Riječ "unija" postoji samo na papiru, u praksi je drugačije. Da je to prava unija, najbogatije zemlje te Europe bi ako im je interes šengen i bezgranični režim lijepo pomogle Hrvatskoj, Bugarskoj, Rumunjskoj i ostalim ajmo tako reć "juznim i istocnim" zemljama EU pošto one nisu bogate i ne mogu financirat tolike kadrove za zaštitu granica mi ćemo se svi zajedno skupit u novcima i pomoći ćemo im da tu zadaću lakše obavljaju oni će imat manje briga, a i mi ćemo imat manje briga jer više ilegalci neće tek tako prolazit u EU. Tako bi trebala funkcionirat jedna prava unija, savezništvo itd.
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom