Tema: Budizam
Pogledaj jedan post
Old 13.03.2017., 21:40   #705
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Mislim da u siromaštvu i teškim uvjetima su ljudi i budniji (više su ljudi, nestaju maske i egoi, destruktivna volja itd.)
Vrlo mi je drago da tako mislis, jer to svjedoci da ti je lako u zivotu i da zivis u relativnom izobilju. Ne bih ti pozelio da isprobas pravo siromastvo na vlastitoj kozi, a jos manje da ga moras iskusiti na svojoj djeci i ostalim najmilijima (pretpostavljam da nemas djece, i da nitko ne ovisi o tebi, da svaki mjesec ne trebas isplatiti place svojim radicima i njihovim obiteljima i sl.), jer bi tek tada shvatio koliko bi mislio o duhovnosti, a koliko o novcu.

Zato je vrlo bitno povecavanje kupovne snage stanovnistva, jer s povecanjem zivotnog standarda ljudi postaju bolji. Vise ulazu (naravno prvo u hranu i odjecu, ali kasnije) u kvalitetu zivota, kulturu, zrdav nacin zivota, obrazovanje, znanosti i... na koncu i u duhovnost. Tako da dragi moji meditanti... ne bojte se para. Para je ljekovita. Kad imas 15.000 kn viska, odmah si bolji covjek, otvoreniji si za pomoc svojim bliznjima (metta bhavana), a i postojanija ti je sabranost kad sjednes u meditaciju. Ne ometaju te toliko misli...
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom