Pogledaj jedan post
Old 27.09.2017., 18:57   #685
Dobar dan! Nova sam na topicu i ispričavam se ako je netko već postavio slično pitanje ali dosta mi je hitno pa nemam vremena tražiti.
Situacija je ovakva: radila sam 8 mj. u jednoj firmi, (sve skupa imam preko godine i pol staža u dvije godine jer sam prije radila u drugoj) i onda se dogodila elementarna nepogoda, poplavio je centar tako da se trenutno saniraju štete i trebao bi ponovo otvoriti u 11 mj. E sad, problem je taj da je meni poslodavac rekao da ću dobit zadnju plaću za deveti mjesec i onda za deseti ništa jer im se to ne isplati, suočeni su s gubitkom, bla bla, (gluposti samo da nas ne plaćaju) i da se vidimo u 11 mj. Meni je puno jedan mjesec biti bez plaće tako da sam im mislila reći da me odjave (s obzirom da mi je ugovor ionako do 30.9.), tako da primim makar taj jedan mj. naknadu i onda me poslije jednostavno povuku s biroa i počnem raditi. Zanima me samo, da li ja kojim slučajem radi toga u budućnosti gubim pravo na naknadu, jer tko zna što se može dogoditi nakon par mj., mogu mi ne produžiti ugovor, pa da me ne bi biro zeznuo i da mi ne bi rekli da sam iskoristila naknadu (iako bi u pitanju bio samo jedan mjesec, ne tri) i da moram sve ispočetka, skupiti 9 mj staža u 2 godine. U tom slučaju više bi mi odgovaralo da ostanem prijavljena i da kasnije imam sigurnost i pravo na naknadu. Hvala unaprijed, ako netko zna išta o tome puno bi mi pomogao.
ParadisoInferno is offline  
Odgovori s citatom