Pogledaj jedan post
Old 02.10.2007., 08:57   #6
Quote:
damir9 kaže: Pogledaj post
kako gradiš kuću? kako napreduje, i kako to da još uvijek ne znaš kakve će biti stepenice, zar nemaš projekat i dozvolu?

Gradim klasičnom metodom (termo cigla), napreduje lijepo, dozvola mi je postala pravomoćna 03. rujna, a evo ovaj tjedan započinje zidanje kata (podrum i prizemlje su gotovi)

U projektu su stepenice od metala i drveta, ali majstori mi kažu da mogu, ako želim, napraviti i betonske. I počeo sam o tome razmišljati, obzirom da mi je ponuda za izradu stepenica od inoxa oko 40 000 kn...


btw, hvala svima na odgovorima!

LP[/QUOTE]

kao što sam ti rekao, ako su projektom (statikom!) predviđene stepenice metalne konstrukcije onda ne mogu biti betonske jer su višestruko teže. Ne trebaš imati stubiše od inox-a, može se napraviti od željeznih profila i kasnije se pofarba. Ta konstrukcija se neće ni vidjeti ako je obučeš u nešto (knauf?). Od inox-a možeš staviti samo rukohvat.
Da li znaš kakve su ti ploče ili deke? AB ili fert? Ako su fert onda svakako ne mogu biti betonske stepenice. Majstori će naravno reći svašta njih samo zanima da oni poberu novac.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom