Pogledaj jedan post
Old 16.04.2008., 20:10   #13
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
Vazno je da "JA" stalno negdje boravi, evo, ovaj barba, primjerice, smjestio se u presidencijalni apartman "Apsolut".

Šta se tiče toga JA, Ivan je dosljedno - nedosljedan. Naime u preporučenoj literaturi tvoje škole, tkzv "priručniku" autor piše da u prosvijetljenju nema nikakvog JA, a onda u nekim drugim raspravama navodiš da je priručnik samo za obične početnike, a da uznapredovale učenike podučavaš da u stvari prosvijetljenje doživljava neki JA i da on ne može isčeznut prije smrti, da bi na ovom mjestu izjavio:

Quote:
Svjesnost je "ja", nazalost.
a sada si jadnog barbu napa – u vezi toga JA - implicirajući da stari misli na neko odredište.

Quote:
Vazno je da "JA" stalno negdje boravi, evo, ovaj barba, primjerice, smjestio se u presidencijalni apartman "Apsolut".
Budući sam sigurna da barbu nisi čitao nego da si samo malo zavirio u knjigu , evo ja sam ti iz čiste bezuzročne ljubaznosti izvukla citate njegovih govora da vidiš da ne razumiješ što on stvarno kaže o jastvu, što o svjesnosti, a što o svjedočenju .... ...

a mislim da će biti u skladu sa topicom da o svijesti govori neko iz prve ruke ... utjelovljenje mudrosti, istinski majstor i prosvijetljena osoba Nisargadatta maharaj....

Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom